Hygienici v Lounech uzavřeli už třetí mateřskou školu. V prvních dvou již karantény skončily. Potíže měla i školka v Podbořanech

Louny, Podbořany – Výskyt nákazy Covid-19 uzavřel v Lounech v krátké době už třetí mateřskou školu. Tentokrát jde o MŠ Šafaříkova, která po rozhodnutí hygieniků musela přerušit provoz od pátku 6. listopadu. Stalo se tak jen pár dní po znovuotevření dvou mateřských škol, kde se nákaza vyskytla o něco dříve. MŠ Kpt. Nálepky a MŠ V Domcích obnovily provoz ve středu a ve čtvrtek (psali jsme o tom ZDE).

Radost starosty vydržela jen jeden den

„Radost z toho, že máme ve městě opět otevřené všechny mateřské školy, mi nevydržela dlouho. Platilo to vlastně jen jeden den, od pátku krajští hygienici uzavřeli MŠ Šafaříkova. Nedá se nic dělat, dětem i všem pracovníkům přeji pevné zdraví a brzký návrat do školky,“ uvedl k situaci starosta Loun Pavel Janda.

Karanténa nejméně deset dní

MŠ Šafaříkova je uzavřena zatím na dobu neurčitou. Minimální délka karantény v těchto případech bývá deset kalendářních (nikoli tedy pracovních) dní. Na tento týden bylo pro děti ve školce domluveno pořizování snímků s profesionálním fotografem, ale vzhledem k nové situaci byl termín předvánočního fotografování posunut o měsíc až na 7. prosince.

Zavřená byla i jedna školka v Podbořanech

Z dalších měst okresu Louny se problémy s koronavirem a následnou karanténou v mateřských školách vyskytly také v Podbořanech. Krajská hygienická stanice tam rozhodla o uzavření MŠ Bratří Čapků, a to od 21. října. V současnosti už je situace ve školce v pořádku, uzavírka skončila 31. října a tento týden, hned v pondělí 2. listopadu, mateřská škola obnovila provoz.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)