Sto parkovacích míst navíc, nová hřiště pro děti, plocha pro pejskaře. Sídliště čeká velká proměna

Louny – Oproti současnosti téměř stovku parkovacích míst „navíc“ budou mít k dispozici obyvatelé sídliště Pod Kasárnami v Lounech. V lokalitě se chystá velká přestavba a proměna celého veřejného prostoru. Součástí je rekonstrukce ulic, chodníků, vznik nových hřišť pro děti a mládež, výměna mobiliáře a veřejného osvětlení, úpravy zeleně.

První etapa začne už příští rok

Revitalizace sídliště by měla začít první etapou v příštím roce. Město Louny za proměnu zaplatí několik desítek milionů korun. Práce potrvají několik let, zastupitelstvo města bude investice schvalovat postupně ve třech etapách. Jenom vypracování projektu od architektů stálo 1,9 milionu korun. Stavební úřad v Lounech tento týden vydal povolení a schválil plánovaný stavební záměr na sídlišti.

Nová kapacita bude 286 parkovacích míst

Sídliště Pod Kasárnami je na východním okraji města, prostor, kde budou probíhat stavební práce, leží v oblasti mezi ulicemi Čs. armády, 28. října a Karla Aksamita. „V současnosti je v lokalitě na sídlišti 198 parkovacích míst, nová kapacita sídliště bude 286 parkovacích stání,“ upřesnila Kateřina Todtová, vedoucí stavebního úřadu Městského úřadu Louny.

Světla, aleje, květy…

Chodníky budou bezbariérové, na sídlišti přibude také 89 nových stožárů pro lampy veřejného osvětlení. Naopak 59 starých stožárů, už nevyhovujících, bude zrušeno a odstraněno. Většina současné zeleně zůstane na místě, jako novinka se objeví nově vysazené aleje a kvetoucí mnohokmeny.

Nová fitness stezka

Velkou proměnou projdou dětská hřiště. „Vybavení současných hřišť bude kompletně obměněno. K nim budou vytvořena i nová hřiště pro starší děti a mládež. V nejzápadnější části sídliště bude umístěna fitness stezka se cvičebními prvky,“ popisuje stavební úřad ve svém dokumentu.

Psi se pocvičí v agility

Na relaxační zónu se mohou těšit i dospělí obyvatelé sídliště, pro které radnice nechá v lokalitě rozmístit například téměř devadesát nových laviček k posezení. Přibudou i odpadkové koše, stojany na kola a další prvky nového mobiliáře. V jižní části podle návrhu architektů by měl být v parku vytvořen speciální prostor k venčení psů, kde budou moci chovatelé vyzkoušet se svými miláčky i různé části nově zřízené překážkové dráhy pro oblíbený sport pejskařů – agility.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)