Bazén v Postoloprtech je znovu zavřený, začala letní odstávka. V červnu do něj přišlo přes tisíc lidí

Postoloprty – Plavecký bazén v Postoloprtech je od dnešního dne uzavřen, lidé ho znovu budou moci navštívit až v polovině září. V červnu byl bazén po změně vládních opatření ještě narychlo otevřen po předchozí dlouhé uzavírce, aby si ho milovníci plavání mohli ještě „užít“ alespoň pár týdnů před tradiční prázdninovou technologickou odstávkou. Vláda na konci letošního jara po ústupu epidemie zmírnila bezpečnostní opatření a povolila obnovit vstup do bazénů a dalších sportovišť.

V červnu chodilo zhruba 50 lidí denně

„Po předchozí několikaměsíční uzavírce jsme otevřeli bazén, saunu i posilovnu pro veřejnost od 4. června. Do konce měsíce náš areál navštívilo 1070 zájemců, v průměru to bylo kolem padesáti návštěvníků denně,“ upřesnila na dotaz naší redakce Iveta Petřivalská, jednatelka společnosti Služby města Postoloprt.

Loni byl bazén zavřený sedm měsíců, letos zatím pět

Kvůli epidemii Covid-19 byl postoloprtský bazén už loni uzavřen dvě třetiny roku, letos uzavírka pokračovala dalších pět měsíců od ledna do května. To se samozřejmě projevilo na poklesu návštěvnosti. Například v roce 2020 si přišlo do postoloprtského bazénu zaplavat nebo zacvičit jen 18 tisíc lidí, zatímco v běžných letech se obvyklé roční číslo pohybuje kolem 50 tisíc návštěvníků.

Náštěvníci mohou znovu přijít 13. září

Bazén teď bude pro veřejnost uzavřen celý červenec a srpen, v objektu bude probíhat čištění, údržba technologií a drobné opravy. „Otevřeme znovu 13. září. Doufáme, že příští sezóna už bude probíhat normálně a že bazén vydrží v provozu bez jakýchkoli omezení nejméně dalších deset měsíců,“ uvedla Iveta Petřivalská.

(snímek nahoře: bazén v Postoloprtech. Foto: Služby města Postoloprt)

ČTĚTE TAKÉ: Přijďte si zaplavat do bazénu! Máme znovu otevřeno – až do konce června, zvou pracovníci v Postoloprtech

ČTĚTE TAKÉ: Bazén byl zavřený dvě třetiny roku. Návštěvníků přišlo jen 18 tisíc místo obvyklých padesáti

ČTĚTE TAKÉ: Voda v bazénu v Postoloprtech zatím ještě zůstala, ale možná i ona půjde pryč. Provozovatelé šetří, kde se dá