V prostoru poblíž Billy a Rynečku se chystá velká úprava parkovišť

Louny – Velká úprava parkovišť se pro letošní rok chystá v oblasti parkovacích ploch podél ulice Osvoboditelů v Lounech v oblasti poblíž Komenského náměstí a obchodu Billa. Jedno z parkovišť leží přímo na úrovni zmiňované Billy, druhé, větší, je mezi ulicemi Osvoboditelů a Na Valích ve směru trochu blíže k městskému divadlu. Obě parkoviště jsou placená a dohromady mají kapacitu zhruba kolem stovky osobních aut. A do třetice chystaných úprav v této lokalitě mají vzniknout nová parkovací místa ještě také na sousedním „Rynečku“.

Změní se i zeleň, chodníky, bude lepší osvětlení

Vyplývá to z nových dokumentů lounské radnice. Město tento týden zveřejnilo záměr nechat upravit uvedené plochy a zároveň v nejbližších dnech radnice bude hledat dodavatele potřebných stavebních prací pomocí vyhlášení tzv. veřejné zakázky.  „Na prostranství parkovacích ploch v oblasti Komenského náměstí a Osvoboditelů se budou upravovat celé pozemky s parkovištěm, přilehlá zeleň, chodníky, rozšíří se i veřejné osvětlení,“ popsala Monika Čížková z odbory správy majetku Městského úřadu Louny.  Úpravy na těchto dvou parkovištích by podle současných představ radnice měly začít letos v dubnu nebo květnu a skončit přibližně v září.

Úpravy se chystají i na Rynečku

Nových několik parkovacích míst vznikne také na sousedním Rynečku, kde bude součástí úprav rovněž lepší veřejné osvětlení, ale zároveň i montáž polopodzemních kontejnerů na vyhazování odpadu. Na Rynečku mají práce začít již v dubnu a skončit v červnu. Pro obě lokality hledá město zhotovitelskou stavební firmu. Přesná cena bude známa až po výběrovém řízení, předtím je cena jedním z kritérií města právě pro výběr stavební firmy, tak aby náklady byly pro město co nejvýhodnější.

(na snímku nahoře: Louny, pohled z ulice Osvoboditelů při příjezdu na autobusovou zastávku „od Prahy“. Vpravo v pozadí je obchod Billa a bývalý „Kokos“, v popředí je jedno z parkovišť. Vlevo vzadu je druhé, větší parkoviště. Obě plochy se budou za pár týdnů přestavovat a renovovat. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: V Poděbradově ulici v prostoru u ZUŠ Louny vznikne trvalý kruhový objezd

ČTĚTE TAKÉ: Kruhový objezd na Suzdalském náměstí: město se k této myšlence nyní znovu vrátilo po více než deseti letech

ČTĚTE TAKÉ: Autobusové nádraží, kotelna, Ryneček. Město hledá plochy pro nová parkovací místa. V Husově ulici se už rozjel nový systém