Dort, květiny, velké nafukovací číslice: paní Emilie v Žatci oslavila krásných sto let

Žatec – Významná událost se odehrála poslední březnový den v prostorách Domova pro seniory v Žatci. Vitální paní Emilie Kolocová oslavila krásné a nejkulatější jubileum – narozeniny s pořadovým číslem 100. Poblahopřát jí přišli jak její nejbližší lidé z rodiny, tak i zástupci města.

V Žatci paní Emilie bydlí 13 let

Emilie se narodila ve středních Čechách, většinu života prožila v Litvínově. Posledních třináct let žije v Žatci v domově pro seniory. Do města ji pozvala její dcera, která chtěla mít maminku co nejvíc nablízku, informoval Tomáš Kassal, tiskový pracovník žatecké radnice.

Přijdu si pro pusu znovu, směje se starosta

Určitou zajímavostí bylo, že narozenin se ten den na místě slavilo hned několik. Početná rozvětvená rodina, která přišla babičce poblahopřát, totiž měla ve své „delegaci“ i vnučku a i jedno pravnouče a tito dva pokračovatelé rodu mají narozeniny ve stejný den jako právě stoletá prababička. Na oslavě za město nechyběl ani starosta Žatce Radim Laibl. „Jsem rád, že jsem u toho mohl být, bylo to pěkné setkání s milou paní a příjemnou rodinou. Paní Kolocové přeji hodně zdravíčka a ještě hodně dalších let a příští rok určitě přijdu znovu, protože takovou pusu, kterou jsem dostal, chci určitě ještě jednou,“ uvedl s humorem starosta Radim Laibl.

Stoletých lidí je v ČR nyní přibližně osm set

Paní Emilie dostala několik kytic, krásný dort, pokoj byl také ozdoben velkou nafukovací barevnou duhovou číslicí podobně jako například na dětské oslavě. Však se jí také několikrát při povídání pěkně vesele, šibalsky a spokojeně zaleskla očička, jako by se aspoň na chvíli vrátila do dětských let… V celé ČR aktuálně žije zhruba kolem 800 lidí, kteří dosáhli věku nad 100 let, informoval na začátku letošního roku Český rozhlas s odkazem na informace ČSSZ. Lidé tohoto úctyhodného věku jsou i v našem regionu. Minulý rok oslavila 100. narozeniny paní Jiřina Prchlíková z Postoloprt, v Lounech předloni bydlel pan František Černý, který se dožil téměř 101 let.

ČTĚTE TAKÉ: První v historii městečka. Paní Jiřina z Postoloprt oslavila krásných sto let

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech zemřel pan František Černý, nejstarší občan města. Bylo mu skoro 101 let. Děkuji, že jsme se v životě potkali, vzpomíná přítel a soused

ČTĚTE TAKÉ: Léto nebo zima? Obojí je prima! Jubilantka ze Žiželic plete ponožky a píše vtipné básničky

(na snímcích: Emilie Kolocová při oslavách krásných sto let v Žatci se svou rodinou a přáteli, úplně dole jí blahopřeje starosta města Radim Laibl. Foto Tomáš Kassal a Domov pro seniory Žatec)