Týden ve znamení Velikonoc: slavnosti proběhnou na náměstích v Lounech i v Žatci, potom i na zámcích

Louny, Žatec – Tento týden bude ve znamení oblíbených velikonočních svátků, dětem začínají prázdniny už ve čtvrtek, většina dospělých bude mít volno od pátku, kdy je státní svátek a startuje čtyřdenní „prodloužený víkend“. Kdo má rád při příležitosti Velikonoc malé slavnosti s programem pro malé i velké na náměstích, může se přijít pobavit do centra Loun i Žatce. O víkendu se pak přidají také populární slavnosti na nádvořích zámků v Jimlíně a Krásném Dvoře.

První setkání začíná v Lounech na Zelený čtvrtek

První ze slavností na náměstích proběhne na Zelený čtvrtek v Lounech. Setkání má název Velikonoce v Lounech a pořádá ho město prostřednictvím svého turistického a informačního centra. Hlavní program se bude odehrávat na Mírovém náměstí v prostoru poblíž knihovny a mariánského sloupu. Návštěvníci se mohou těšit na stánky s velikonočním zbožím a občerstvením, na ukázky pletení pomlázek, pro děti budou připravena v ohrádce živá zvířata, malí obdivovatelé si je mohou i pohladit. Program v centru Loun bude probíhat ve čtvrtek (6.4.) od 12 do 18 hodin.

O Velkém pátku je v Žatci sváteční farmářská slavnost

O den později, na Velký pátek, se zaplní také náměstí Svobody v Žatci. A to hned od rána – už v 8 hodin začíná Velikonoční farmářská slavnost. Kromě tradičního prodeje jak velikonočních, tak i farmářských výrobků, bude na místě připraven i doprovodný kulturní a zábavný program spojený s oslavou svátků. Jeho součástí je několik hudebních vystoupení, kejklíři na chůdách, ukázky dovedností historických šermířů nebo také divadelní pohádka pro děti. Velikonoční slavnost s programem na náměstí v Žatci potrvá od 8 do 13 hodin.

O víkendu pokračují slavnosti na zámcích v Krásném Dvoře a Jimlíně

Další větší velikonoční setkání proběhnou také na nádvořích zámků i s možností prohlídek uvnitř těchto památek. Velikonoční slavnost na zámku v Krásném Dvoře je připravena na sobotu od 10 do 16 hodin a Velikonoce na Novém Hradě v Jimlíně budou následovat v neděli od 10 do 17 hodin.

ČTĚTE TAKÉ: První letošní velikonoční výstava začala v Žatci už v půlce března. Návštěvníky zavede i do mnoha zemí v zahraničí

(na snímcích: malí i velcí návštěvníci si prohlížejí živá zvířata při velikonoční slavnosti na náměstí v Lounech v loňském roce. Foto Městské informační centrum Louny)