Hudba od Kabátů i slavný hráč Vláďa Šmicer. Fotbalisté a město zveřejnili termín a program oslav k otevření nového stadionu

Postoloprty – Město Postoloprty a tamní fotbalový klub nyní na začátku dubna zveřejnily termín, kdy bude pro veřejnost poprvé slavnostně otevřen nově přestavěný a modernizovaný fotbalový stadion, jehož část se musela zbourat a také „posouvat“ kvůli blížící se stavbě dálnice D7 na obchvatu města. Nutná přestavba stadionu stála kolem 60 milionů korun. Termínem slavnostního otevření bude sobota 6. května, mezi hosty by měl být například i fotbalový vicemistr Evropy Vladimír Šmicer, k dobré náladě budou znít také třeba i rockové písničky od kapely Kabát.

Slavit se bude od rána do půlnoci

„Slavit se bude celý den v sobotu 6. května. Předmětem oslav bude nejen otevření nového stadionu, ale také sto let od založení Fotbalového klubu Postoloprty,“ vysvětlil předseda FK Postoloprty Leoš Svoboda. Zábavný, sportovní, ale i kulturní a společenský program pro veřejnost začne v novém fotbalovém areálu už v 10 hodin dopoledne a potom potrvá až do pozdního večera, zhruba do půlnoci. Dopolední část bude patřit hlavně fotbalovým utkáním týmů dětí a mládeže, po obědě zahájí „hlavní blok oslav“ Postoloprtské mažoretky.

Jedním z hostů má být fotbalová legenda Vladimír Šmicer

Postoloprtští muži následně v přátelském utkání nastoupí proti týmu partnerského města Wolkenstein v Německu a po nich na trávník vyběhne „stará garda“ proti mužstvu, které by měla vést jedna z legend českého fotbalu Vladimír Šmicer, dřívější slavný hráč Slavie Praha a FK Liverpool, který jako reprezentant ČR má i stříbrnou medaili z památného evropského šampionátu v roce 1996 v Anglii, kde český tým podlehl velmi smolně ve finále až v prodloužení proti Německu. „S Vladimírem Šmicerem jednáme, věříme, že to dobře dopadne. Pokud by to přece jen nevyšlo, ještě máme v záloze variantu i se sparťanem Horstem Sieglem,“ upřesnil na dotaz naší redakce Leoš Svoboda. Účast Vladimíra Šmicera však už avizoval například i tištěný Zpravodaj města Postoloprt ve svém dubnovém vydání.

Večerní zábavu obstará rockový festival

Po fotbalové části bude následovat kultura a volná zábava, od 16 hodin až do pozdního večera budou znít v několika blocích hlavně rockové písničky v živém podání kapel Kabát Revival, Míchačky betonu, Crazy Dogs a Aliance. Vstup bude bezplatný.

Přestavba stadionu začala před dvěma roky

Stadion v Postoloprtech se musel zčásti přestěhovat kvůli budoucí stavbě nových jízdních pruhů na obchvatu města, který je součástí hlavního silničního tahu Praha – Louny – Chomutov, z nějž nyní postupně po úsecích vzniká dálnice D7. Celý fotbalový areál s hrací plochou a zázemím se musel posunout zhruba o třicet metrů směrem k severu. Stavební práce začaly na jaře 2021 a skončily v závěru loňského roku. Díky nim byla v areálu vybudována nová moderní tribuna, kanceláře pro klub, sklady pro přístroje k údržbě areálu, šatny pro hráče a rozhodčí, sociální zařízení pro sportovce i návštěvníky, prostory pro občerstvení a další prvky. Kompletně nový je i povrch na hrací ploše.

Staré části původního stadionu se zdemolují až těsně před stavbou dálnice

Z někdejších součástí původního stadionu na místě nyní zůstává ještě například stará tribuna, restaurace, zeď se vstupní bránou, staré kabiny. Demolice těchto starých objektů začne až bezprostředně před stavbou dálnice, která má začít pravděpodobně v roce 2025. Nová dálnice pak má být komplet hotová v roce 2027-2028. Tam, kde byla kdysi stará tribuna, se pak budou prohánět auta po nových pruzích dálnice.

(na snímku nahoře: nová tribuna na stadionu v Postoloprtech, kterou jako dodavatel postavila společnost Lekon TSK, jež se podílí na stavbách i v jiných sportovních areálech. Foto archiv firmy)

ČTĚTE TAKÉ: Stěhování a přestavba stadionu se přiblížily. Město má zajištěno potřebných 60 milionů

ČTĚTE TAKÉ: Zajímavost – bourání hřiště kvůli dálnici: Postoloprty nejsou jediné, podobnou věc musela řešit i jihočeská obec Neplachov

ČTĚTE TAKÉ: Zastupitelé rozhodli: provoz nového stadionu převezme město, letos na něj dá z rozpočtu 1,3 milionu korun