Sportovní hala v areálu školy se nakonec stavět nebude. Město změnilo plány a bude hledat nové místo

Louny – Nová sportovní hala, určená hlavně pro míčové sporty, o jejímž vybudování už několik let uvažuje město Louny, se nebude stavět v areálu 3. ZŠ v ulici 28. října. Rada města sice loni v červnu schválila záměr vybudovat halu právě v této lokalitě, ale v prosinci při novém rozhodování a i v novém personálním složení po komunálních volbách radní tento plán přehodnotili a odmítli. Město teď bude celý záměr znovu posuzovat a bude zvažovat i možnosti pro jinou vhodnou lokalitu. Na začátku loňského roku se uvažovalo i o tom, že by mohla být stavebně a kapacitně rozšířena současná už fungující sportovní hala v Rybalkově ulici, o pár měsíců později však od tohoto nápadu radnice také tehdy ustoupila.

Rada města po půlroce původní rozhodnutí změnila

„Sešla se znovu pracovní skupina a nakonec jsme názor na stavbu sportovní haly v areálu školy změnili. Škola by přišla o jedinou zelenou plochu, kterou má v nejbližším okolí, problém by byl také s pohybem například hasičů v okolí budovy při případných nutných zásazích,“ vysvětlil starosta Loun Milan Rychtařík. „Původně jsem ještě v dřívější radě města hlasoval pro možnost stavby haly v areálu školy, ale teď po půlroce s novými informacemi, které jsme získali, jsem názor změnil, stejně tak i celá rada města,“ uvedl starosta ve svém vyjádření pro web idnes.cz. Se záměrem stavět halu v areálu školy nesouhlasil například ani její ředitel Vlastimil Lisse, jenž pro stejný web sdělil, že celý plán s ním předtím nikdo z města ani nekonzultoval.

O rozšíření původní haly nebo výstavbě nové se uvažuje už zhruba tři roky

Město teď bude hledat nové vhodné místo pro případnou stavbu sportovní haly a celý proces se vrací víceméně na začátek. Nápadem na rozšíření starší sportovní haly v Rybalkově ulici, anebo na výstavbu další haly úplně nové, se zástupci města Loun zabývají už přibližně dva až tři roky. Důvodem je snaha zajistit zejména pro děti v Lounech, ale i další sportovce i v dospělých kategoriích, možnost sportovního rozvoje a pravidelných tréninků basketu, volejbalu, házené a mnoha dalších míčových sportů. Kapacita současné haly totiž už nestačí pokrývat potřeby všech sportovních klubů v Lounech, do nichž chodí stovky členů a mnozí mají potíže s místem pro trénování. „Kapacita městské sportovní haly je zcela naplněná. Mnozí malí i velcí hráči míčových sportů musí teď trénovat v tělocvičnách škol, jinde místo nemají. Nová hala by určitě pomohla rozvoji těchto mladých sportovců,“ popsal už v roce 2021 tehdejší starosta Loun Pavel Janda.

(ilustrační foto nahoře: současná sportovní hala v Lounech v Rybalkově ulici. Její kapacita už nestačí potřebám lounských klubů, město hledá řešení. Foto Městský úřad Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Nová sportovní hala v Lounech: stavět se bude u 3. ZŠ a takto by měla vypadat

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní hala v Lounech se nejspíš rozšiřovat nebude. Nová přístavba má vzniknout u tělocvičny 3. ZŠ

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní hala je plně vytížená. Město Louny uvažuje o možnosti přístavby, což by zvýšilo kapacitu