Sportovní hala v Lounech se nejspíš rozšiřovat nebude. Nová přístavba má vzniknout u tělocvičny 3. ZŠ

Louny – Současná hlavní sportovní hala v Lounech v Rybalkově ulici se pravděpodobně další přístavbou rozšiřovat nebude. Ještě na začátku letošního roku to byla jedna z variant, o které lidé z radnice a vedení města uvažovali. Teď se ale věci vyvíjejí spíše k cíli vystavět nové plánované kryté multifunkční sportoviště formou rozšíření a přístavby u tělocvičny v areálu 3. ZŠ Louny (to je ZŠ a MŠ Kpt. Jaroše, ulice 28. října, pozn. red.).

Architekti již dokončili studii nového sportoviště

Na dotaz naší redakce to potvrdil Pavel Janda, starosta Loun. Starosta už má k dispozici nově vytvořenou studii budoucího nového sportoviště, kterou pro město vypracoval architekt David Kudla. „Návrh počítá s přístavbou u tělocvičny 3. ZŠ. Přístavbu s rozšířením sportovní haly jsme také zvažovali, ale při prověření prostorového uspořádání jsme ve spolupráci s týmem odborníků zjistili, že potřebné prvky a prostory, které v novém sportovišti chceme mít, by se k hale pořádně nevešly. Proto jsme se rozhodli pro variantu přístavby u 3. ZŠ,“ vysvětlil starosta.

Návrh architekta teď posoudí rada města, později i zastupitelstvo a veřejnost

Návrh architekta Kudly bude tento týden posuzovat rada města, potom se radnice i politické vedení města rozhodne o dalších případných krocích. Konečné rozhodnutí, zda se přístavba začne či nezačne stavět a v jaké to bude podobě či umístění, bude muset schválit zastupitelstvo města. „Podrobný návrh architekta s mnoha zajímavými nákresy představíme členům rady města a později také veřejnosti,“ sdělil starosta.

Město od loňska hledá cesty, jak zvýšit kapacity pro sportovní kluby k tréninkům

Město Louny od loňského roku začalo řešit myšlenku, kde najít nové prostory pro pravidelné sportování a tréninky zejména v období od podzimu do jara. Kapacita současné sportovní haly je totiž využita už na hranici svých možností, hala je plně vytížena a město ve spolupráci se sportovními kluby hledalo další cesty, jak rozšířit možnosti tréninků zejména pro děti a dospívající sportovce, a to hlavně v míčových sportech. „Kapacita městské sportovní haly je už teď naplněná, a pokud by v budoucnu přibyl další prostor, bude hned více místa pro tréninky všech malých i velkých aktivních hráčů míčových sportů. Někteří teď i trénují v tělocvičnách škol, a kdyby se mohli přesunout do rozšířené haly nebo na jiné nové sportoviště s dostatečným prostorem, uvolnilo by se místo i v běžných tělocvičnách škol pro různé rekreační party sportovců, kteří si chtějí večer po práci jen tak zahrát fotbálek, volejbal či badminton,“ informoval starosta už loni v prosinci.

Architekt David Kudla byl i v týmů tvůrců pro plaveckou halu

Architekt David Kudla, který byl i mezi tvůrci nedávno postavené a otevřené nové plavecké haly v Lounech, posuzoval obě možnosti pro stavbu nového sportoviště – tedy sportovní halu i přístavbu u 3.ZŠ – a nakonec se architekti ve spolupráci s vedením města rozhodli pro „variantu škola“.

(na snímku nahoře: děti při sportování v tělocvičně 3. ZŠ Louny v roce 2019. Právě u této tělocvičny by v budoucnu měla vzniknout nová přístavba s dalším rozšířením potřebných prostor pro sport. Foto ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní hala je plně vytížená. Město Louny uvažuje o možnosti přístavby, což by zvýšilo kapacitu

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: První návštěvníci ve zbrusu nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

ČTĚTE TAKÉ: Milovníci léta se dočkali. Koupaliště v Lounech otvírá ve středu – jako první ze všech koupališť v okrese Louny