Milovníci léta se dočkali. Koupaliště v Lounech otvírá ve středu a na neděli připravilo velký zábavný den pro děti i dospělé

Louny – Milovníci plavání a další zábavy na koupališti se po roce zase dočkali, městské koupaliště v Lounech zahájí novou sezonu ve středu 1. června. Koupaliště teď bude pro návštěvníky otevřeno každý den až do konce letních prázdnin. V červnu a červenci je provozní doba 10-20 hodin a v srpnu 10-19 hodin. První týden nové sezóny zpestří tuto neděli (5.6.) malým i velkým návštěvníkům také zábavný den v areálu koupaliště, spojený se sportovní soutěží pro dospělé a „dětským dnem“ s tradičním programem pro děti.

Více prostoru u stánku s občerstvením, nově opravený tobogán

„Otvíráme hned ve středu ráno, koupaliště je pěkné, čisté, vše je pečlivě připravené, už se všichni na sezonu a na návštěvníky těšíme,“ uvedl na dotaz naší redakce Jan Macháček, ředitel Lounské správy plaveckých areálů. Lidé se v areálu mohou těšit letos hned na několik novinek – například je to velký modrý nově opravený a vylepšený tobogán, rozšířené prostory stánku s občerstvením, opravené hřiště na plážový volejbal. „Opravili jsme také motory u zařízení komplet v celém areálu, což znamená, že všechny pohyblivé atrakce budou v provozu,“ vysvětlil Jan Macháček.

Pro děti vzniklo nové hřiště – Parkpoint

Další zajímavou novinkou je řada nových herních prvků umístěných v areálu za potokem. „Tento nově vzniklý areál pro děti má název Parkpoint. Jeho provozovatelem je soukromý subjekt, ale máme dohodu, že místo bude sloužit především dětem z koupaliště – při velkém počtu návštěvníků na koupališti bude vyhrazen pouze pro ně. Když bude na koupališti méně lidí, bude vstup do tohoto areálu umožněn i dětem a rodinám z parku,“ popsal Jan Macháček.

Neděle bude patřit silákům a potom zábavě pro děti

Pátý den v nové sezoně, tedy v neděli 5. června, se děti v areálu koupaliště mohou těšit na tradiční oblíbený dětský den. Pro zájemce z řad dospělých je zase připravena sportovní soutěž, která je směrována spíš na dopoledne. Od 9 do 12 hodin proběhne na koupališti exhibiční soutěž v silové disciplíně, tzv. mrtvém tahu, se silákem Jiřím Tkadlčíkem, připraven je i další sportovní program například s týmem Fitness Impérium Louny. Odpoledne pro děti začne ve 14 hodin, připraveny jsou soutěže, odměny, ukázky činnosti hasičů, policistů i zdravotníků, zajímavé stroje předvedou dětem také modeláři se svými letadly a drony. Všechny bazény i další atrakce na koupališti budou i během celého zábavného dne normálně v provozu, takže při pěkném počasí se mohou děti a další účastníci kdykoli osvěžit ve vodě.

Otvírá i koupaliště v Podbořanech, Žatec se přidá za dva týdny

Na začátku června by mělo zahájit provoz také městské koupaliště v Podbořanech; původně to mělo být hned prvního, ale podle posledních informací z radnice se start sezony nyní očekává přibližně kolem 5. června. Koupaliště v Žatci se přidá až v polovině měsíce, tedy kolem 15. června. Konkrétní den otevření v Žatci bude ještě záležet na aktuálním vývoji počasí v době kolem plánovaného termínu.

ČTĚTE TAKÉ: Venku je krásně, blíží se termíny otvírání koupališť. Některá startují už 1. června

ČTĚTE TAKÉ: Dům kultury ROH už je pryč. Z objektu v Lounech se brzy stane nákupní centrum

ČTĚTE TAKÉ: Stínící plachty, nové herní prvky. Maminka čtyř dětí navrhla změny v oblíbeném areálu za koupalištěm v Žatci

(na snímcích: areál koupaliště v Lounech. Vše je připraveno na novou sezonu, která začíná hned ve středu 1. června. Foto Lounská správa plaveckých areálů)