Kino v Lounech nepřeruší provoz ani o Vánocích, každý den nabídne několik filmů

Louny – Kino Svět v Lounech je jedna z mála kulturních institucí, která nepřeruší svůj provoz ani o vánočních svátcích a nabídne zájemcům možnost zábavy jak na Štědrý den, tak i na „Boží hod“ a na Štěpána, tedy po celé Vánoce. Takový přístup je od provozovatelů kultury ve městě i v celém okrese velmi ojedinělý, od návštěvníků se kino možná dočká pochvaly.

Na Štědrý den mohou jít děti na filmy a rodiče dokončovat přípravy doma

Kino promítá během roku bez přerušení prakticky každý den, většinou nabízí hned několik filmových představení denně. Určitá omezení jsou jen o letních prázdninách. Celý tento týden je rovněž kino v plném provozu a nezmění se to dokonce ani během vánočních svátků. Například v neděli, na Štědrý den, jsou připraveny tři filmové projekce se začátky v 10, 13 a 15 hodin. Všechny tři filmy jsou určeny pro děti a rodiny. Rodiny je tak mohou využít buď třeba ke společné návštěvě a příjemným svátečním chvílím, anebo k „vyslání dětí“ na film, zatímco rodiče mohou doma dokončovat vánoční přípravy před nadílkou.

O dalších svátcích jsou i večerní představení

Kino dál bude promítat i o následujících vánočních svátcích. V pondělí (25.12.) i v úterý (26.12.) nabídne pro veřejnost každý den pět filmů. První tři přes den jsou rovněž určené pro děti a rodiny, večer pak ně navážou dva filmy už pro starší publikum – jeden je ze žánru fantasy a druhým je nová česká komedie Lítá v tom s Kryštofem Hádkem v hlavní roli. Podobně bude kino v provozu i dál mezi svátky.

Zastupitelé města potvrdili, že příspěvek pro kino pokračuje normálně

Kino Svět v Lounech s moderní digitální technologií je v provozu prakticky nepřetržitě již od počátku 90. let a patří k nejvýznamnějším kulturním institucím ve městě. Je spojené i s kavárnou a u návštěvníků má velkou oblibu. Na jeho provoz pravidelně přispívá i město Louny ze svého rozpočtu, aktuálně jde o částku 1,2 milionu korun ročně. I díky tomu může kino nabízet divákům a fanouškům nejnovější i nejoblíbenější filmy ve špičkové kvalitě prakticky souběžně s celostátní nebo „pražskou“ premiérou. Finanční příspěvek od města se v posledních dnech stal předmětem debat mezi politiky z různých skupin a protichůdných názorových proudů v Lounech, část jich argumentovala, že město údajně „nechce dávat kinu peníze“, později se do toho zapojila i část veřejnosti a některá média, někteří lidé dokonce organizovali petici. Zastupitelé v Lounech však tento týden znovu schválili příspěvek pro kino i na příští rok v uvedené výši, takže vše zůstává, jak bylo, a nikdo se nemusí obávat žádných změn ani omezování kulturní nabídky.

(na snímku nahoře: vstup do kina Svět v Lounech, v budově je i kavárna a restaurace. Foto Kino Svět Louny)