V Postoloprtech na jaře začne oprava tří ulic za 13 milionů korun

Postoloprty – V Postoloprtech na Draguši se chystá oprava tří ulic, tvořících „účko“ v bloku na pomezí panelového sídliště a vedlejší části se zástavbou rodinných domů. Jde o ulici Neklanovu, Vladislavovu a část ulice Draguš. Rekonstrukce začne na jaře, město za ni zaplatí více než 13 milionů korun.

Chodníky, vozovka, parkovací místa, osvětlení…

Informoval o tom František Stolarik z odboru rozvoje města Městského úřadu Postoloprty. „Součástí rekonstrukce bude předláždění chodníků, nový povrch vozovky, nové sloupy veřejného osvětlení, také úprava některých vyznačených parkovacích míst. Práce začnou v dubnu a trvat by měly až do října,“ popsal František Stolarik v prosincovém vydání zpravodaje města, který vydává radnice.

Město už vybralo stavební firmu

Radnice pro tuto zakázku už vybrala stavební firmu, zhotovitelem bude společnost Algon. Práce mají začít hned prvního dubna. Dohodnutá cena za opravu uvedených tří ulic je 13,65 milionu korun včetně DPH.

V oblasti žije kolem tisícovky lidí

V nedávných minulých letech proběhly úpravy ulic na sídlišti na Draguši v části ležící blíže k centru města a ke stejnojmenné základní škole. Vytvořeno bylo také několik nových parkovacích míst, další plochy užívané k parkování aut mezi domy na sídlišti nechalo město zpevnit. Plánované opravy tří ulic v části města u výjezdu směrem k zahrádkám a pak na Lišany plynule navážou na tyto rekonstrukce. Sídliště Draguš vzniklo v 80. letech. Jen uvedené panelové domy mají celkem více než 160 bytů a bydlí v nich přes pět set lidí, což je desetina obyvatel města. Další desítky obyvatel žijí v zástavbě rodinných domů těsně vedle sídliště.

(na snímku nahoře: část ulice Draguš v Postoloprtech. Vpravo začínají paneláky a stejnojmenné sídliště, vlevo je zástavba rodinných domů. Právě tato ulice se bude na jaře opravovat a spolu s ní i další dvě v těsné blízkosti. Foto Mapy.cz)