V Podbořanech se začíná bruslit, kluziště startuje v pondělí

Podbořany – Po dvou týdnech příprav podkladu, mantinelů a ledu se otevírá kluziště v Podbořanech. Děti a po nich o něco později i dospělí bruslaři si budou moci ledovou plochu poprvé užít od pondělí 18. prosince. Potom bude kluziště k dispozici skoro každý den až zhruba do konce února.

Začíná se každý den v 10 hodin

„Otvíráme v pondělí v 10 hodin. Kluziště bude ve všedních dnech od 10 do 13.30 hodin sloužit prioritně pro školy a jejich děti k výuce bruslení a zpestření tělesné výchovy. Od 14 do 18 hodin pak bude otevřené pro veřejnost. O víkendech, o vánočních prázdninách a o svátcích bude ledová plocha otevřena vždy od 10 do 18 hodin, celou dobu volně pro veřejnost,“ informoval Petr Ulke, správce areálu letního koupaliště, kde je přes zimu tradičně umístěno i mobilní kluziště.

Zavřeno bude pouze na Štědrý den

Podle informací, které zveřejnilo i město Podbořany na svém webu, by kluziště mělo zůstat uzavřené pouze na Štědrý den, v neděli 24. 12., jinak by o dalších svátcích i po celé vánoční prázdniny mělo být vždy v provozu. Někdy ale do plánů „promluví“ i aktuální počasí, například když přijde hodně velké oteplení, anebo velmi silný déšť, pak je kluziště pár dní mimo provoz, což se občas stalo i minulé roky.

Těšíme se, půjdeme s dětmi hned první den, říká Jirka

A lidé v Podbořanech, příznivci bruslení, se na novou sezónu už těší. „Půjdeme hned první den při otevření. Chodili jsme pravidelně bruslit i minulé roky. Jsme rádi, že tu kluziště máme a že v Podbořanech můžeme bruslit a cvičit to i s dětmi,“ uvedl na dotaz naší redakce Jiří Hess z Podbořan, který má dvě děti ve věku pět a sedm let.

Během pár dní otevře i kluziště na náměstí v Žatci

Kluziště v Podbořanech letos zahájí už svou čtvrtou sezónu, poprvé ho město pořídilo do nájmu a nechalo využít jako novou nabídku zábavy pro malé i velké bruslaře od prosince 2020. Spolupracuje při tom s firmou Energo Choceň. Příští týden, krátce před začátkem vánočních prázdnin, by se mělo začít bruslit také na dalším mobilním kluzišti, které je na náměstí v Žatci. Vstup na obě kluziště je bezplatný, provoz platí města ze svých rozpočtů.

(na snímku nahoře: bruslaři na kluzišti v Podbořanech v minulých letech. Foto Laura Helásková)

ČTĚTE TAKÉ: Stavba kluziště se rozjela, v Podbořanech se začne bruslit kolem 15. prosince

ČTĚTE TAKÉ: Kluziště v Podbořanech bude i letos, rozhodlo město. Při provozu ale bude nutné hlídat náklady na spotřebu energií při chlazení

ČTĚTE TAKÉ: Nejteplejší Nový rok u nás v dějinách měření a Žatec druhé nejteplejší místo ČR. Dvě kluziště musela na týden zavřít, z ledu byla voda