Stavba kluziště se rozjela, v Podbořanech se začne bruslit kolem 15. prosince

Podbořany – Vánoční stromy na všech náměstích už svítí, najednou je tady na tuto dobu až možná i tak trochu nečekaně spousta sněhu a silnější mrazy, takže teď přišel přesně ten správný čas na zimní radovánky – a postavení mobilních kluzišť pro velké i malé milovníky bruslení. V Podbořanech začínají přípravy k vytvoření kluziště právě dnes (4.12.). Ledová plocha bude pro zájemce otevřena zhruba kolem poloviny prosince.

Příprava pro stavbu začala v pondělí

Kluziště bude jako obvykle umístěno v areálu koupaliště, kde rozjede už svou čtvrtou sezonu. „V pondělí 4. 12. se začnou přivážet potřebné součásti a materiály ke koupališti a potom začne sestavování sportovní plochy a mantinelů,“ uvedl na dotaz naší redakce Petr Ulke, správce areálu koupaliště v Podbořanech.

Město prodloužilo spolupráci s firmou z východočeské Chocně

Stavba kluziště pak potrvá několik dní, potom odborníci zapnou chlazení a vznikne už ledová plocha. „Město uzavřelo smlouvu se společností Energo Choceň, která nám dodala potřebné zařízení a kluziště již v minulých třech letech. Teď jsme prodloužili spolupráci na další tři roky. Ze smlouvy vyplývá, že stavba kluziště začne 4. prosince a ledová plocha bude připravena k užívání zhruba od 15. prosince. Přesný termín otevření bude ještě záležet na aktuálním vývoji počasí. Sezona bruslení bude končit v závěru února, i tam budou určující aktuální podmínky počasí,“ popsal na dotaz naší redakce Radek Reindl, starosta Podbořan.

Školy, rodiny, hokej, stánek…

Kluziště v Podbořanech mohli obyvatelé města a okolí poprvé využít od prosince 2020. Ledová plocha slouží jak dětem ze škol k výuce tělocviku a sportu, tak i rodinám a veřejnosti. Kromě bruslařů na ni ve vymezených termínech, obvykle vždy později večer, mohou chodit i vyznavači hokeje, aby poměřili síly při večerních amatérských zápasech. Vstup na kluziště v Podbořanech je bezplatný, návštěvníci si mohou i koupit občerstvení.

Další kluziště bude také tradičně v Žatci na náměstí

Další mobilní kluziště určené pro bruslení v zimní sezoně vznikne tradičně také na náměstí Svobody v Žatci. Obvykle se poprvé otevírá přibližně kolem 20. prosince, se začátkem vánočních prázdnin. Vstup je rovněž bezplatný a stánek s občerstvením je také na místě.

(na snímku nahoře: bruslaři na kluzišti v Podbořanech při jeho první sezoně v roce 2020, foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Lidé v Podbořanech budou moci bruslit na úplně novém kluzišti. Dodá ho firma z Chocně

ČTĚTE TAKÉ: Kluziště v Podbořanech bude i letos, rozhodlo město. Při provozu ale bude nutné hlídat náklady na spotřebu energií při chlazení

ČTĚTE TAKÉ: Zajímavost: Nejteplejší Nový rok u nás v dějinách měření a Žatec druhé nejteplejší místo ČR. Dvě kluziště musela na týden zavřít, z ledu byla voda