Bruslaři už mohou jezdit i v Žatci, kluziště zahájilo již desátou sezonu

Žatec, Louny – Po Podbořanech už je pro milovníky bruslení k dispozici také ledová plocha na mobilním kluzišti na náměstí v Žatci. Kluziště v Žatci bylo otevřeno jen o jeden den později, bruslaři si na něm poprvé v této sezoně mohli zajezdit v úterý (19.12.). Teď budou obě kluziště otevřena téměř každý den až zhruba do konce února nebo do začátku března, záležet bude na aktuálním rázu počasí.

Vstup na obě kluziště je bezplatný

Vstup na obě tato oblíbená mobilní kluziště je bezplatný, jejich provoz platí města ze svých rozpočtů. Podbořanské kluziště, umístěné v areálu letního koupaliště, tento týden v pondělí zahájilo svou čtvrtou sezonu a ledová plocha v Žatci, vybudovaná tradičně na náměstí Svobody před radnicí, bude dělat radost malým i velkým „zimním sportovcům“ již desátou sezonu.

V Lounech mohou zájemci přijít bruslit celé vánoční prázdniny i o všech svátcích v závěru roku

A bruslit se teď bude vesele po celé nadcházející vánoční prázdniny a také i o většině svátků, a to nejen v Podbořanech a Žatci, ale také na Zimním stadionu v Lounech. V Lounech bylo veřejné bruslení vypsáno na tento týden na úterý a na středu a potom znovu od soboty (23. 12.), kdy začínají vánoční prázdniny. Bruslit se pak bude během nich úplně každý den, a to až do 3. ledna, kdy děti znovu budou nastupovat do škol.

Časy bruslení jsou proměnlivé, nejlepší je vždy se předem podívat

Zájemci v Lounech si budou moci přijít na „zimák“ zabruslit i na Štědrý den (13.30-15 hodin), dále také při obou vánočních svátcích, ale i na Silvestra a na Nový rok. Bruslí se vždy hodinu a půl, ale časy jsou proměnlivé, tak aby se rozpis ledu dobře přizpůsobil i tréninkům hokejového klubu, který má několik týmů a během prosince také oslavil 90 let od založení. Nejlepší je tedy předem se vždy podívat na stránky zimního stadionu, kde jsou pro každý daný měsíc uvedeny přesné termíny a časy pro bruslení veřejnosti. V Lounech se za bruslení na stadionu platí symbolické vstupné v rozmezí od 10 do 50 korun.

(ilustrační snímek nahoře: bruslení na náměstí v Žatci před třemi roky, foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Kluziště v Žatci už se staví, otevření se předpokládá ve druhé polovině prosince

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech se začíná bruslit, kluziště startuje v pondělí

ČTĚTE TAKÉ: Sezona na zimním stadionu začíná, bruslí se už od počátku září