Sezona na zimním stadionu začíná. K prvnímu bruslení mohou zájemci přijít v úterý

Louny – Na zimním stadionu v Lounech se nyní o víkendu rozjede nová sezona. Začne hokejovými zápasy a od příštího úterý (5.9.) si již milovníci sportování na ledu budou moci také přijít zabruslit na pravidelná veřejná bruslení.

Sezonu otevřou kluci hokejisté při několika utkáních

Pracovníci Lounské správy sportovních areálů (LSSA) začali led po letní přestávce vyrábět již minulý víkend a nyní v sobotu a v neděli (2. a 3. září) na něj poprvé v nové sezoně vyjedou hokejisté k několika přípravným zápasům; půjde o utkání mládežnických věkových kategorií. V některých případech si to kluci z Loun rozdají v různě složených týmech „mezi sebou“, k dalším utkáním v neděli jim přijedou jako soupeři chlapci ze Slaného.

Bruslení pro veřejnost začne poprvé v úterý

Oblíbené bruslení na stadionu pro veřejnost začne v nové sezoně poprvé v úterý (5. 9.), led bude bruslařům k dispozici od 17.30 do 18.30 hodin. Během září pak budou moci návštěvníci se zájmem o bruslení přijít celkem v deseti termínech. Tzv. „rozpis ledu“ určuje LSSA na každý měsíc zvlášť, jednotlivé dny v týdnu a také časy bruslení jsou proměnlivé, vše se musí variabilně přizpůsobit termínům hokejových tréninků a zápasů.

Přes léto proběhly opravy na chodbách

Na stadionu během uplynulé letní přestávky proběhlo několik stavebních úprav a drobných vylepšení, což je víceméně tradice už při každoroční prázdninové pauze a údržbě. „Tentokrát naši pracovníci opravili chodby a kabiny, aby naši malí hokejisté měli zase o něco lepší prostředí,“ uvedl Radek Příhoda, ředitel LSPA.

(na snímcích: nově upravené chodby na zimním stadionu v Lounech. Foto Lounská správa sportovních areálů)