Venku je krásně, blíží se termíny otvírání koupališť. Některá startují už 1. června

Žatec, Podbořany – Květen je letos jako malovaný, ledoví muži na rozdíl od loňska nepřišli, slunce už řadu dní příjemně hřeje a vybízí k myšlenkám na plánování prázdnin a otvírání koupališť. Kdy se tedy milovníci plavání v bazénech a frčení na tobogánech mohou těšit na první letošní možnost pro osvěžení a sklouznutí? V Lounech a Podbořanech by to mělo být už zhruba za deset dní, v Žatci se počítá s otevřením koupaliště od 15. června.

V Žatci děti dostanou celý nový bazén

„Termín otevření kolem 15. 6. je v Žatci standardní a tradiční. Počítáme s ním i letos. V pondělí bude o koupališti a nové sezóně jednat i rada města, pro niž jsme připravovali materiál a informace. Letošní úplnou novinkou v areálu koupaliště bude otevření nově vybudovaného bazénu pro děti ve věku 5-8 let. Pro děti máme i novou lezeckou pyramidu a dalších několik nových herních prvků na trávě u bazénů,“ uvedl na dotaz naší redakce Andrej Grežo, ředitel Technické správy města Žatce, která zajišťuje každoroční provoz koupaliště.

V Podbořanech jsou nové skluzavky i obklady

V Podbořanech se počítá s termínem otevření už 1. června. „Chtěli bychom koupaliště uvést do provozu k 1. červnu, dolaďujeme poslední detaily ve spolupráci s městem,“ sdělil pro naši redakci Petr Ulke, provozovatel Městského koupaliště Podbořany. Také v Podbořanech v areálu koupaliště jsou do nové sezony připravené některé nové prvky, například nové skluzavky pro malé děti, ale i větší návštěvníky, nebo i nové kachličky v bazénu.

V Lounech otevřou rovněž od 1. 6.

Koupaliště v Lounech by mělo být otevřené rovněž od 1. 6., provozní doba bude od 10 do 20 hodin, a to až do konce července, v srpnu potom bude zkrácená o jednu hodinu, končit se tedy bude již v 19 hodin, informuje Lounská správa plaveckých areálů na svém webu.

(na snímku nahoře: příprava na sezonu na koupališti v Podbořanech, v záběru je nová skluzavka i obklady v bazénu. Foto Město Podbořany – Radek Reindl)

ČTĚTE TAKÉ: Stínící plachty, nové herní prvky. Maminka čtyř dětí navrhla změny v oblíbeném areálu za koupalištěm v Žatci

ČTĚTE TAKÉ: Myslivci u Blatna prošli pole s vojtěškou a zachránili tři srnčata před sekačkami

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: loni bylo počasí úplně jiné – Nejstudenější květen za třicet let, hlásí chmelaři. Zpožděné je i dozrávání jahod, samosběry se rozjíždějí velmi pomalu