U Loun bude zavřený kruhový objezd na obchvatu ve směru na Zeměchy, na tomto místě nebude například možné sjet z D7 do města

Louny – Na okraji Loun bude přes víkend kompletně uzavřen kruhový objezd nad obchvatem, okružní křižovatka, z níž se dá jet například do Zeměch a Žatce, nebo v opačném směru na Louny západ, Dobroměřice, Ranou a Most. Uzavírka tohoto sjezdu z budované dálnice D7 a celé okružní křižovatky bude platit nyní v sobotu a v neděli (9. a 10. 12.). Důvodem jsou chystané stavební práce na uvedeném místě.

Druhý kruhák u starého úřadu práce bude v provozu

„Půjde o křižovatku nad obchvatem, blíž ve směru k Zeměchám. Nikoli tedy o další blízký kruhový objezd v Lounech u bývalého úřadu práce, ten zůstane v provozu,“ upřesnil na dotaz naší redakce Jan Krejčí z odboru dopravy Městského úřadu Louny.

Uzavírka potrvá dva dny – v sobotu a neděli

Na řidiče nejen z Loun, ale i z dalších míst ČR čeká řada objížděk. Kruhový objezd bude zcela neprůjezdný, z obchvatu a silniční trasy Praha – Chomutov nebude možné na uvedeném místě sjet do Loun, ani například odbočit na Most nebo Zeměchy a Žatec. Odbor dopravy lounské radnice vydal tento týden k situaci veřejnou vyhlášku. Uzavírka křižovatky bude vyznačena na všech příjezdových trasách, stejně tak v okolí budou v terénu vyznačeny všechny potřebné objížďky pro všechny směry. Práce by měly skončit v neděli a od pondělí 11. 12. kruhová křižovatka znovu obnoví provoz.

(ilustrační foto nahoře: stavební práce na obchvatu Loun, příjezd ve směru od Chomutova. Nahoře na mostě vede výjezd z Loun směrem na Zeměchy. Hned za mostem je okružní křižovatka a ta bude nyní kompletně uzavřena. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Dopravní omezení v Lounech nekončí. Teď se k nim přidá i výpadovka na Most

ČTĚTE TAKÉ: Na křižovatce mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi vznikne kruhový objezd. Vážné nehody by tam měly skončit

ČTĚTE TAKÉ: V centru Loun bude zaveden jednosměrný průjezd. Žatecká brána bude sloužit pouze ke vjezdu