Dopravní omezení v Lounech nekončí. Teď se k nim přidá i výpadovka na Most

Louny – Po uzavření hlavního průtahu přes Louny, ulice Osvoboditelů, kvůli havárii kanalizace a při protahující se rekonstrukci vodovodu u v oblasti hlavního náměstí, kvůli níž je už více než čtvrt roku zavřená Pivovarská ulice v centru města, budou dopravní komplikace a omezení v Lounech pokračovat i dál. Od pondělí (23.10.) další potíže způsobí chystaná oprava vozovky na hlavní výpadovce ve směru na Ranou a Most, a to hned za kruhovým objezdem v Lounech u bývalého úřadu práce. Rekonstrukce přinese řidičům řadu omezení, čekání v kolonách a potrvá až do počátku prosince.

Omezení potrvají až do 5. prosince

Vyplývá to z rozhodnutí Krajského úřadu Ústeckého kraje, jehož odbor dopravy vydal tento týden veřejnou vyhlášku, určující pravidla provozu a bezpečnosti v daném místě po dobu oprav. „Opatření budou platit od 23. října do 5. prosince,“ popsal Pavel Svoboda v uvedené vyhlášce.

Kolony, vysílačky, třicítka

Opravovat se bude vozovka v úseku o délce zhruba jeden kilometr, v prostoru od uvedeného kruhového objezdu až přibližně ke křižovatce s Měleckou ulicí a ještě kousek „za ni“. Výpadovka Louny – Most bude s opatrností průjezdná, práce budou probíhat za provozu. Jezdit se však bude vždy jen v jednom jízdním pruhu. Kyvadlovou dopravu budou na místě řídit silničáři s vysílačkami. Řidiči ve druhém směru budou stát v kolonách a čekat na jejich pokyn. V celém úseku bude omezena rychlost na maximum 30 km/h, na místě bude příslušné dopravní značení.

Pravidla schválili i policisté

Vozovku opraví firma Ekostavby Louny. Pravidla pro průjezd a bezpečnost odsouhlasila i dopravní policie v Lounech.

(na snímku nahoře: první kruhový objezd v Lounech /v pozadí/ při příjezdu od Mostu. Vpředu je dobře vidět současná popraskaná vozovka. Právě v těchto místech začnou po neděli opravy. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Na hlavním průtahu přes Louny začnou uzavírky a objížďky, potrvají dva týdny

ČTĚTE TAKÉ: V centru Loun bude zaveden jednosměrný průjezd. Žatecká brána bude sloužit pouze ke vjezdu

ČTĚTE TAKÉ: Na křižovatce mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi vznikne kruhový objezd. Vážné nehody by tam měly skončit