Úspěšný seriál Ochránce: v jeho čtvrtém dílu si „zahrálo“ také město Louny a kopce Středohoří

Louny – Kdo se pozorně díval na čtvrtý díl seriálu Ochránce, který aktuálně slaví u diváků velký úspěch při nynější premiéře v České televizi, mohl zahlédnout známou krajinu a známé panorama. V pozadí příběhu se v jedné ze scén jako kulisy objevily Chrám svatého Mikuláše, paneláky lounských sídlišť i kopce Českého středohoří – Oblík, Raná a další. Čtvrtý díl seriálu, epizodu s názvem Mužská záležitost, odvysílala Česká televize v neděli (26. 9.) večer.

K domku na okraji Loun se vozí sazenice ze školy

Záběry pořízené na okraji Loun se v seriálu mihly přibližně na dvacet až třicet vteřin. Herci tam odehráli scénu, znázorňující, jak studenti střední zahradnické školy přivážejí sazenice a materiál k úpravě zahrady u domu, který patří krajskému radnímu pro otázky školství. V pozadí jsou známosti, klientelismus, „snaha ušetřit“, nelegální zakázky a využívání práce studentů pro soukromé účely. Dalším z hlavních konfliktních momentů, kolem nějž se točila hlavní dějová linka, je facka, kterou dal ředitel školy jednomu z žáků, a to takové intenzity, že chlapec kvůli ní na určitou dobu přišel o sluch v jednom uchu.

Filmaři točili v Lounech loni v létě

Příběh se v Lounech natáčel loni v červenci. Protože v tomto případě jde jen o kratičký záběr, filmaři strávili tehdy ve městě jen necelý jeden den. Tento díl seriálu se natáčel i v dalších městech v okolí, například ve Slaném nebo Kladně.

Seriál se věnuje problémům v českém školství

Seriál Ochránce má deset epizod a patří k nejúspěšnějším televizním dílům za poslední roky. Stanice ČT 1 ho uvádí v premiérách vždy v neděli večer od počátku září. Každý z dílů zatím sledovalo více než jeden milion diváků, dramatický seriál je vždy v daný den nejsledovanějším televizním pořadem. Hlavní roli ztvárnil Lukáš Vaculík. Seriál se věnuje problémům v prostředí českého školství, například násilí, šikaně, pomluvám, vulgaritám, nedostatečnému dohledu nad dětmi a dalším. Mnoho z dílů je inspirováno skutečnými případy, které se v posledních letech odehrály v České republice.

ČTĚTE TAKÉ: Film o slavném běžci Emilu Zátopkovi: diváci po premiéře tleskali vestoje. Scény se točily i na stadionu v Lounech

ČTĚTE TAKÉ: Polská televize natočila příspěvky, lákající k návštěvě Loun i Žatce

ČTĚTE TAKÉ: Tvůrci chystají nový český film a hledají herce pro dětské role. Šanci dostanou desítky dětí, říká režisér

ČTĚTE TAKÉ: Mikulášův chrám, staré domky, Středohoří. Krásný obraz Loun, a přitom jste ve Francii

(na snímcích: záběry města Loun a kopců Středohoří, které se objevily v novém českém seriálu Ochránce. Zdroj: Česká televize, reprofoto a úprava redakce)