Polská televize natočila příspěvky, lákající k návštěvě Loun i Žatce

Louny, Žatec – Polská televize zaměřená na cestování a turistiku natočila a publikovala krátké příspěvky, které představují města Louny i Žatec a lákají turisty a milovníky kultury a historie k návštěvám obou sídel. Diváci je poprvé mohli vidět v únoru.

Přátelé a sousedé

Televizní stanice Polska na Weekend sídlí ve městě Jelenia Góra poblíž Liberce a Harrachova. Kromě polštiny publikuje své příspěvky i v němčině, protože má své diváky i v sousedním Sasku. Zaměřuje se na kulturní a poznávací turistiku a přátelské vztahy mezi lidmi v evropských zemích. Krátké filmy o Lounech i Žatci umístila do rubriky Przyjaciele i sasiedzi (Přátelé a sousedé). Z dalších blízkých měst je tam zastoupená také například Kadaň nebo Karlovy Vary.

Z Loun poslali do televize městský znak

„S televizí jsme zahájili spolupráci, příspěvek o Lounech jsme viděli, je zdařilý a zajímavý. Dohodli jsme s nimi dodatečně ještě i přidání znaku města do případných dalších příspěvků. Znak jsme do televize odeslali minulý týden,“ uvedla na dotaz naší redakce Denisa Hart, vedoucí turistického informačního centra v Lounech.

Turisté z Polska byli loni v Lounech v několika skupinách, často šlo o vyznavače cyklistiky

Jak dodala, zájem turistů z Polska o návštěvu Loun i dalších míst ČR v poslední době stoupá, a to i přes současná opakující se nepříjemná omezení kvůli koronaviru. „V minulém roce k nám do Loun zavítalo hned několik polských turistických návštěv, především v létě, kdy se během prázdnin pravidla po první vlně epidemie zase uvolnila. Byly to hlavně skupiny cykloturistů, po pobytu v Lounech jsme jim sjednávali podle jejich přání i ubytování mimo naši působnost, například na Žatecku a Plzeňsku. Tam pokračovali v poznávání České republiky na svých týdenních trasách,“ popsala Denisa Hart.

Příspěvek polské televize o Lounech si můžete prohlédnout ZDE.

Příspěvek polské televize o Žatci si můžete prohlédnout ZDE.

(na snímku: Žatecká brána v Lounech v záběrech polské televize. Reprofoto Polskanaweekend.tv)

ČTĚTE TAKÉ: Tipy na výlet – strmý hrad Košťálov: husité, Mácha, symbol Středohoří

ČTĚTE TAKÉ: Majestátní kaple ukrytá v lesích. Vedle ní kdysi bydlel i poustevník

ČTĚTE TAKÉ: Milovník přírody a krajiny ze Žatce nachodí každý rok tisíc kilometrů. Často ho doprovází i desetiletý syn