Zima končí, na bruslích už si nezajezdíte. Poslední kluziště zastavilo provoz a bude se bourat

Žatec – Kluziště na náměstí Svobody v Žatci ukončilo provoz. Poslední bruslaři si na ledové ploše mohli zajezdit v neděli. Od pondělí 1. března je mobilní kluziště uzavřené. V příštích dnech ho pracovníci technické správy města začnou rozebírat a odvážet jednotlivé díly k uskladnění. Zpět se vrátí zase na příští zimní sezonu.

Provoz byl kvůli omezením náročný, ale město ho dokázalo udržet celou zimu

Kluziště v Žatci bylo v lednu a v únoru jediným místem s umělou ledovou plochou v okrese Louny, kde mohli zájemci o sportování pravidelně bruslit. Ostatní zařízení, například zimní stadion v Lounech nebo nově zřízené mobilní kluziště v Podbořanech, byla v hlavní zimní sezoně mimo provoz kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Ani v Žatci nebylo bruslení úplně jednoduché a na kluzišti platila řada omezení. Zájemci se museli předem registrovat po internetu, termíny byly vždy během krátké chvíle po uvolnění rezervací rozebrány, na ledě mohli být v jednom okamžiku jen dva lidé. Bruslaři se střídali vždy po půlhodinách. Tento náročný režim, na nějž musel na místě stále dohlížet i pověřený správce, platil od počátku ledna, přesto město a jeho technická správa jako jedno z mála v okolí dokázalo kluziště pro děti a další vyznavače bruslení udržet v provozu až do konce zimní sezony.

Podbořanské kluziště „jelo“ jen tři týdny, nejhorší podmínky nyní platí pro lounský zimní stadion

Kluziště v Žatci bylo tuto sezonu v provozu od 18. prosince do 28. února, kluziště v Podbořanech od 5. prosince do 27. prosince, potom přerušilo činnost kvůli tehdejšímu zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření. V polovině února podbořanská radnice rozhodla, že provoz kluziště pro tuto zimu už ukončí definitivně. Nejdelší uzavírku prožívá ledová plocha na Zimním stadionu v Lounech. Tam lidé nemohou bruslit už od října, protože krytý stadion spadá do kategorie vnitřních sportovišť stejně jako například bazény a posilovny a tato sportoviště jsou už skoro půl roku (až na jednu krátkou výjimku v prosinci) skoro nepřetržitě uzavřena.

(na snímku nahoře: prázdné kluziště před radnicí v Žatci prožívá 1. března své poslední chvíle před rozebráním, za pár dní už ho pracovníci odvezou do skladu. Reprofoto: Městský úřad Žatec – kamera)

ČTĚTE TAKÉ: Konec sezony. Bruslaři na kluzišti v Podbořanech si tuhle zimu už nezajezdí

ČTĚTE TAKÉ: Kdo chtěl bruslit, musel se ohlásit přes internet. Všechny termíny byly obsazené hned v sobotu

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus