Letošní Vánoce budou pro seniory v domovech příjemnější než ty loňské: návštěvy jsou povoleny

Louny – Situace při letošních nadcházejících vánočních svátcích bude pro obyvatele Domova seniorů v Lounech mnohem příznivější, než tomu bylo v minulém roce. Zatímco loni byl celý areál domova pro veřejnost od listopadu do ledna prakticky nepřetržitě uzavřen kvůli tehdejší vlně epidemie Covid-19 a senioři zůstali bez možnosti návštěv svých blízkých i během Vánoc, Silvestra a Nového roku, letos za obyvateli domova mohou návštěvy chodit. Domov bude přitom v závěru roku otevřen každý den, bez ohledu na to, zda je zrovna svátek, víkend anebo všední den.

Od Štědrého dne platí návštěvní doba každý den 10 – 17 hodin

„Domov bude pro návštěvy ve svátečním období nyní otevřen každý den od 10 do 17 hodin. Tato návštěvní doba bude platit už od Štědrého dne,“ informovala Jana Černá, ředitelka Domova seniorů Louny. Návštěvníci musí mít s sebou potvrzení o očkování nebo jiný doklad bezinfekčnosti, stejně tak i respirátor. Za jedním klientem při jedné návštěvě mohou přijít jen maximálně dvě osoby. I přes tato omezení je to pro obyvatele domova krok k lepšímu, protože prakticky po celý uplynulý listopad a až do 7. prosince platil v domově úplný zákaz návštěv, opět kvůli menšímu výskytu Covid-19 v zařízení.

Klienti mohou v případě zájmu opustit domov a strávit svátky v rodinách

Ještě volnější pravidla budou platit pro pohyb klientů domova opačným směrem, tedy ven z domova k jejich rodinám. To je pro mnoho z nich určitě skvělá zpráva, svátky budou moci trávit v kruhu svých nejbližších.  „Klienti mohou za svými rodinami kdykoli a na libovolně dlouhou dobu. Při rizikových kontaktech v rodinách doporučujeme klientovi nosit respirátor. Po návratu do našeho domova nemusí klient do karantény. Máme za sebou velmi náročný rok a vypadá to, že hodně klientů letos bude trávit Vánoce v rodině. Jsme za to upřímně rádi a dělá nám to velkou radost,“ uvedla Jana Černá.

Dobrá situace je i v Žatci, Podbořanech a Vroutku

Aktuálně v lounském domově nemá nikdo zjištěný virus Covid-19, všechny testy v posledních dnech vycházely s negativním výsledkem, tedy bez covidu. Dobrá situace platí i v domovech seniorů v Žatci, Podbořanech a Vroutku. Také tam podle posledních zpráv žádné problémy kolem koronaviru nebyly zjištěny a návštěvy o svátcích by měly být povoleny.

(na snímku nahoře: babičky v Lounech v průběhu letošního prosince připravují sváteční atmosféru v areálu domova – tvoří vánoční cukroví. Foto Domov pro seniory Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Domov pro seniory v Lounech po řadě měsíců od listopadu znovu vyhlásil zákaz návštěv. U dětí ve školách brzy opět začne testování

ČTĚTE TAKÉ: Jaro, teplo, slunce. A další dobré zprávy pro obyvatele domovů pro seniory: obnovují se návštěvy i možnost posezení venku

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Loňské svátky v domovech seniorů – návštěvy budou možné jen v Podbořanech. Louny i Žatec mají karanténu