Kdo chtěl bruslit, musel se ohlásit přes internet. Všechny termíny byly obsazené hned v sobotu

Žatec – Aktuálně platný limit maximálně dvou bruslících lidí na otevřených venkovních kluzištích způsobil určité problémy provozovatelům kluzišť i v okrese Louny. V Podbořanech je nové kluziště kvůli tomu zatím úplně uzavřeno, v Žatci museli vymýšlet a začít zkoušet nový rezervační systém, protože předtím bez něj lidé často překračovali počet určený vládními nařízeními a město muselo ledovou plochu před radnicí kvůli tomu také několikrát neplánovaně uzamknout. U kluziště občas vznikaly konflikty a bruslaře z ledu při překročení počtu museli vyhánět strážníci.

Rezervace ve zkušebním provozu

Na uplynulý víkend město připravilo nový rezervační systém a spustilo jeho zkušební provoz. Bruslaři si museli rezervovat termín pomocí internetu, formulář pro rezervaci je na webových stránkách radnice. A zájem o bruslení byl velký. Nový systém oznámilo město v pátek odpoledne a už během sobotního dopoledne byly všechny termíny rozebrány. Taková rychlost překvapila i některé ze zájemců. „Ten link funguje, nebo už je vše obsazené?“ ptala se na sociální síti například Blanka Barešová.

Během soboty nešlo za chvíli rezervovat už vůbec nic na celý leden a únor

Formulář na stránkách města přitom obsahoval ve výběru možností všechny dny na leden a únor, ale všechny se tam „tvářily“ jako obsazené. Na webu během soboty už nešlo vůbec nic rezervovat a vypadalo to, že lidé už si tímto způsobem rozebrali všechny možnosti bruslení na celý leden i únor a nikdo další se už na kluziště během zimy nedostane, o čemž mezi sebou také diskutovali. „Mně to neukazuje žádný volný termín, to už je celý leden obsazený?“ ptala se Leona Kovaříková. „Vše do února obsazené?“ psala dotaz i Petra Pařilová.

Rezervace byly možné jen na první víkend, další dny budou teprve spuštěny, vysvětlila tajemnice

Jaké jsou tedy přesné informace a jak bude systém kluziště probíhat dál? Odpovědi jsme zjišťovali na radnici. „Šlo o zkušební provoz a zatím bylo možné rezervovat si termíny jen na uplynulou sobotu a neděli. Zbylé dny ledna a února se v systému sice také zobrazovaly, ale byly neaktivní. To znamená, že nikdo se nemusí bát, že už by se celou zimu na kluziště nedostal, další dny k rezervacím budou teprve spuštěny,“ upřesnila na dotaz naší redakce Helena Šmeráková, tajemnice Městského úřadu Žatec.

Město teď provoz vyhodnotí a určí, co dál

Po prvním zkušebním víkendu bude radnice teď provoz vyhodnocovat. „Pravděpodobně použijeme podobný rezervační systém i dál, lidé si ho chválí a kluziště se aspoň využije,“ dodala tajemnice. O dalším vývoji situace rozhodne podle ní město během pondělí nebo úterý. „O dalším provozu kluziště a možnosti rezervací budeme určitě informovat začátkem týdne,“ slíbil i informační pracovník města Žatce Tomáš Kassal.

Dva bruslaři jezdí půl hodiny, pak je střídání

V sobotu a v neděli bylo kluziště otevřené od 8 do 20 hodin, jezdit na ledu mohli vždy maximálně dva bruslaři a doba pobytu na ledu byla třicet minut, pak uvolnili místo dalším zájemcům. Volnou „půlhodinku“ v rozpisu si museli bruslaři předem rezervovat v uvedeném elektronickém formuláři na webu města.

ČTĚTE TAKÉ: Podbořanské kluziště je zavřené. V Žatci se bruslí, ale občas bývá i tam zamčeno

ČTĚTE TAKÉ: Kluziště v Žatci otevírá v sobotu, v Podbořanech už bruslaři jezdí dva týdny. Pozor – limit je teď šest lidí

ČTĚTE TAKÉ: Zimní stadion je prázdný, ale led tam teď už zůstane. Pracovníci pomohou s údržbou i ve školkách

(foto nahoře: současná podoba kluziště v Žatci, autor: Město Žatec – Tomáš Kassal)