Opravu lávky v Lounech povede firma z Litoměřicka. Pro veřejnost bude nějakou dobu zavřená

Louny – Chystanou opravu hojně využívané lávky pro pěší a cyklisty v Lounech, vedoucí souběžně se železničním mostem přes Ohři v oblasti u zimního stadionu, Cukrovarské zahrady a zahrádkářských kolonií na druhém břehu řeky, by měla vést firma z Trnovan u Litoměřic. Cena bude činit zhruba 830 tisíc korun včetně DPH. Výsledek výběrového řízení schválila nyní v červnu rada města. Kvůli rekonstrukci bude muset být lávka nějakou dobu pro veřejnost uzavřena.

Oprava má trvat maximálně 55 dnů

Práce mají proběhnout někdy v rozmezí od července do října letošního roku. Nebudou však trvat celou tuto dobu, ale zakázka má být hotová nejpozději za 55 kalendářních dnů poté, co firma převezme staveniště, uvádějí dokumenty lounské radnice. Město chce o termínu a postupu prací ještě jednat s vybranou dodavatelskou firmou a nasměrovat termín uzavření lávky spíš až na září a říjen, tedy až poté, až skončí prázdniny a s nimi hlavní sezona výletů, procházek, cyklistických vyjížděk, cest na zahrádky a podobně. „Ke krátkodobému uzavření dojde v září z důvodu údržbových prací na lávce. Je možné, že lávka bude uzavřena pouze týden. Záležet bude i na počasí, bude potřeba určitý čas na uschnutí nátěrů,“ informoval již v závěru května mluvčí lounské radnice Marcel Mihalik.

Lávka je ve zhoršeném technickém stavu

Lávka přes Ohři u železničního mostu je ve zhoršeném technickém stavu, což ukázaly prohlídky expertů již v roce 2021. Tehdy byla lávka také zavřená. Tenkrát to trvalo přibližně čtyři měsíce – od ledna do dubna – a na jaře pak proběhly nejnutnější opravy zhruba za 800 tisíc korun. Podobnou částku by mělo město za opravu vydat i letos. „V průběhu opravy dojde k novému nátěru ocelové konstrukce hlavní části lávky. Bude zvýšeno zábradlí na celé lávce a budou sanovány všechny betonové plochy. Spodní stavba mostu zůstane bez zásahu,“ popisuje nynější chystanou opravu červnová dokumentace lounské radnice.

(na snímku nahoře: lávka pro pěší a cyklisty u železničního mostu v Lounech. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Lávka pro pěší a cyklisty u železničního mostu bude na konci léta zavřená kvůli opravě

ČTĚTE TAKÉ: Lávka pro pěší u železničního mostu v Lounech se bude po třech letech znovu opravovat

ČTĚTE TAKÉ: Město zavřelo lávku přes Ohři. Na jaře má proběhnout jen menší nutná oprava. S velkou rekonstrukcí se čeká na peníze