Zimní stadion je prázdný, ale led teď už zůstane. Pracovníci pomohou s údržbou i ve školkách

Louny – Opravy na zimním stadionu, ve sportovní hale a od pondělí trochu neobvykle také ve školkách – to je aktuální činnost, která teď po novém roce čeká pracovníky Lounské správy sportovních areálů (LSSA). Epidemie vykazuje pořád vysoká čísla nakažených, ČR je v 5., nejhorším stupni systému „PES“, všechna krytá sportovní zařízení jsou pro veřejnost uzavřena. „Sportovci k nám zatím stále chodit nemohou, a tak nucenou přestávku využíváme k potřebným opravám všeho druhu,“ potvrdil Radek Příhoda, ředitel LSSA.

Staré potrubí z roku 1970

V objektu zimního stadionu pracovníci LSSA například opravují omítky a malují prostory na toaletách pro veřejnost v místech, kam zatékalo kvůli předchozímu poškození části střechy. Střecha už je v současnosti také po rekonstrukci. Opravy probíhají i ve sklepní části stadionu. „Tam odstraňujeme zbytky starého potrubí a kotle, které pocházejí snad z doby kolem roku 1970,“ upřesnil Radek Příhoda.

Led se rozpouštět nebude, snad vláda umožní brzy otevřít

I když je zimní stadion z rozhodnutí vlády aktuálně pro veřejnost zavřený, ledová plocha je pro bruslaře a hokejisty připravená a zatím se neuvažuje o jejím druhém rozpuštění kvůli případné úspoře nákladů. Na podzim už jednou rozpuštěná byla – stadion byl bez ledu celý listopad. Potom se situace kolem epidemie trochu zlepšila a vláda na čas povolila otevřít vnitřní sportoviště, takže ledovou plochu v Lounech mohli lidé využívat od 3. do 17. prosince. Potom ale přišlo zase zhoršení a vládní zákaz. „Led teď ale už podruhé rozpouštět nebudeme. Náklady na jeho udržení v lednu, kdy je venku kolem nuly, nejsou tak vysoké, jako třeba v říjnu či listopadu, kdy je deset nebo patnáct stupňů,“ vysvětlil Radek Příhoda. „Navíc pořád doufáme, že epidemie zase někdy co nejdříve poleví, třeba už ke konci ledna, že vláda umožní znovu chodit sportovat, a chceme být na to připraveni. Výroba ledové plochy totiž jinak trvá kolem deseti dní,“ upřesnil. Momentálně je ČR v nouzovém stavu do 22. ledna a vláda právě dnes (7. 1.) prodloužila všechna související opatření včetně omezení provozu sportovišť minimálně do tohoto data.

Správa sportovních areálů nabídla pomoc i ve školkách, tři z nich už nabídku využily

Lidé z Lounské správy sportovních areálů pracují v těchto dnech i ve sportovní hale, kde opravují prostory v šatnách a sprchách. A od příštího pondělí začnou vypomáhat i v mateřských školách ve městě. „Všichni pracujeme pro město Louny, jak my jako správci sportovních areálů, tak školky, které pečují o děti. Ve školkách ale většinou není školník a pracují v nich zpravidla jen ženy, a tak jsem napsal dopis a nabídl pomoc našich pracovníků s různými činnostmi ve školkách kolem nutné údržby objektů,“ popsal další zajímavou aktivitu Radek Příhoda. Školky to uvítaly a první tři už se hned i přihlásily s konkrétními požadavky na opravu. Od pondělí se tak pracovníci LSSA vydají na „praktickou řemeslnickou pomoc“ do MŠ Fügnerova, MŠ Kpt. Nálepky a MŠ Hrnčířská.

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: Bazén zatím nenapustíme. Část lidí to kritizovala, ale teď se ukázalo, že to byl ekonomicky správný krok

(na snímcích aktuální opravy ve sklepě zimního stadionu a v šatnách sportovní haly, foto Lounská správa sportovních areálů)