V Žiželicích po více než roce mohli přivítat nové občánky. A teď už přichází oblíbený dětský den

Žiželice – Sára, David, Martin, Tomáš a Václav – to jsou jména dětí, které se narodily v posledních měsících v Žiželicích. Podle starostky jde o děti narozené „v covidové době“. Obec pro děti a jejich rodiny připravila v červnu tradiční vítání občánků. Tento obřad v obci nebyl už déle než rok – právě kvůli bezpečnostním opatřením proti šíření epidemie Covid-19.

Vzácná chvíle po roce a půl

„Vítání občánků je vzácná chvíle. Jsme rádi, že jsme ho po delším čase mohli znovu uspořádat,“ uvedla starostka Žiželic Helena Makuková. Obec pozvala na slavnost všech pět dětí, nakonec k obřadu přišly tři rodiny. Předtím proběhlo poslední vítání občánků v lednu 2020.

Na památku dětí porostou i stromy

Kulturní program zajistilo několik starších dívek s básněmi a flétnami, potom představitelé obce popřáli rodinám hodně zdraví a pogratulovali k přírůstkům. Děti dostaly hračku, rodiče malý finanční dar, a také poukaz na strom, který později zasadí ve své obci jako památku na narození dítěte.

V neděli budou děti řádit na hřišti

Život běží rychle dál a v obci už mají připravený program nejen pro nejmenší občánky, ale i pro všechny další děti: v neděli 27. 6. na fotbalovém hřišti proběhne oblíbený dětský den, na kterém všichni předškoláci i školáci mohou rovnou přivítat i nadcházející prázdniny. Program začíná ve 14 hodin, děti se mohou těšit na kouzelníka, soutěže, koně, skákadlo, ukázky hasičů a mnoho dalších atrakcí.

ČTĚTE TAKÉ: Léto nebo zima? Obojí je prima! Jubilantka ze Žiželic plete ponožky a píše vtipné básničky

ČTĚTE TAKÉ: Student Sebastian z Loun a Přívlak hrál pacienta v seriálu Sestřičky Modrý kód

ČTĚTE TAKÉ: V Ročově po dlouhé pauze přivítali nové občánky: dva kluky a tři holčičky

(na snímcích dole: červnové vítání občánků v Žiželicích, ilustrační snímek nahoře: archivní vzpomínka na vítání v obci v roce 2019. Foto: Lenka Mangová Mottlová a Obecní úřad Žiželice)