V Ročově přivítali nové občánky: dva kluky a tři holčičky

Ročov – Dva chlapečci Tobiáš a Vojtěch a tři holčičky Anna, Ema a Emily spolu se svými rodiči si užili pěkné okamžiky slavnostního uvítání do života a zapsání mezi „občánky“ Ročova. Městys Ročov v sobotu uspořádal tradiční slavnost vítání občánků; rodiče, děti a zástupci obce se sešli v nově opraveném kulturním domě.

Hodně zdraví a ať se vám u nás líbí!

„Přivítali jsme pět dětí, dva chlapce a tři holčičky. Přejeme dětem, rodičům i celým jejich rodinám hodně zdraví. Novým občánkům také přeji, aby se jim u nás líbilo a aby spojili svůj život s naší krásnou obcí,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour (na snímcích v obleku).

Každý rok přibližně 5-6 dětí, jednou ale nebylo žádné

Slavnost vítání občánků byla obnovena po velmi dlouhé pauze. Až do letošního května řadu měsíců tyto obřady v ČR neprobíhaly kvůli bezpečnostním opatřením proti šíření epidemie Covid-19. „Jinak pořádáme tuto slavnost přibližně jednou za rok. Jsme menší městečko, zase tolik dětí se tu nerodí, takže tato frekvence zatím stačí. Počty přivítaných dětí jsou proměnlivé, letos jich bylo pět, jindy šest, ale dříve už se vyskytl i rok, kdy jsme nového občánka neměli,“ uvedl starosta na dotaz naší redakce.

Dárky dostaly děti i maminky

Rodiny s dětmi dostaly od obecního úřadu drobné dárky, například lahvičky na pití, knížky, deky, maminky i květinu. Pět dívek ze Základní školy Ročov společně s učitelkou Eliškou Citovou připravily pro návštěvníky slavnosti malý kulturní program.

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Dolním Ročově, osadě se známým klášterem, lépe uvidí na cestu. Přibude třicet sloupů s osvětlením

ČTĚTE TAKÉ: Kultura je zastavená, sály jsou prázdné. A tak v Ročově vyměnili parkety

ČTĚTE TAKÉ: Léto nebo zima? Obojí je prima! Jubilantka ze Žiželic plete ponožky a píše vtipné básničky

(na snímcích: vítání občánků v Ročově. Foto: městys Ročov)