Co jste hasiči, co jste dělali? Pirát Ivan Bartoš to rozbalil v Žatci na harmoniku

Žatec – Skladby od Čechomoru, pohádkové Dělání, ale i lidoví oblíbení „hasiči s pivovárkem“ – tyto a další písně zazněly v pátek odpoledne na žateckém Hošťálkově náměstí. S harmonikou v ruce a v působivém veselém stylu je tam perfektně „střihl“ Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany, který před fanoušky a návštěvníky kromě svých politických schopností prokázal i nevšední hudební talent.

Harmonika v Žatci měla křest, původní nástroj Bartošovi ukradli

Příznivci Pirátů i fanoušci hudby se sešli na prostranství u komunitního centra Budík. Ivan Bartoš prozradil, že na harmoniku, kterou má v ruce, bude hrát v Žatci úplně poprvé. Tu předchozí mu totiž už dříve někdo ukradl. „Musel jsem si koupit v hudebninách novou, je to výrobek z Číny, tady v Žatci harmoniku vyzkoušíme,“ sdělil Ivan Bartoš. A nástroj obstál: předseda Pirátů sklidil potlesk, úspěšné vystoupení ho povzbudilo, takže pak z malého pódia i s harmonikou vykročil vstříc mezi diváky a dalších několik písniček už zahrál přímo v obklopení fanoušků.

Příjemné odpoledne s hudbou, říká fotograf

„Bylo to příjemné odpoledne, na pódiu vystoupilo několik hudebníků, lidé zpívali spolu s nimi. Líbilo se mi, že se na setkání skoro vůbec nemluvilo o politice, neřešila se tam žádná smrtelně vážná témata, ale lidé se prostě většinu času bavili, odpočívali před začátkem víkendu, věnovali se hudbě,“ popsal atmosféru Miroslav Blažek, aktivní fotograf a sám také muzikant, který na setkání přijel z Peruce u Loun.

Varhaník, diskžokej i člen punkové kapely

Česká pirátská strana, a také její partner, hnutí Starostové a nezávislí, v pátek v Žatci zahájila své předvolební cesty po Ústeckém kraji. Oba subjekty představovaly i své kandidáty z regionu pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Někteří z kandidátů také vystupovali v rolích muzikantů na pódiu. Ivan Bartoš (41) je poslancem už od roku 2017. Vystudoval Karlovu univerzitu a má titul doktor filozofie. V oblasti hudby, jak prokázal i v Žatci, má od mládí četné zkušenosti: působil jako varhaník v kostele, také jako diskžokej nebo člen punkové kapely Nohama napřed. Loni se stal poprvé otcem, s manželkou Lydií přivítali na světě syna Bertrama. Někteří politologové uvádějí, že právě Ivan Bartoš by se na podzim mohl stát novým premiérem ČR.

ČTĚTE TAKÉ: Myslivci u Blatna prošli pole s vojtěškou a zachránili tři srnčata před sekačkami

ČTĚTE TAKÉ: Po kupě sněhu je tady telefonní budka. Návštěvníky zámku Krásný Dvůr vítá další netradiční umělecké dílo

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: deset mladých lidí zahynulo na přejezdu v Deštnici. Na počátku tragédie byl spor na pracovišti

(na snímcích: šéf Pirátů Ivan Bartoš při své návštěvě a muzikantském vystoupení v Žatci. V záběru úplně dole je společně s autorem fotografií Mirkem Plazíkem Blažkem z Peruce. Foto: Miroslav Blažek)