Na Lounsku začaly platit výluky na trati do Rakovníka. Potrvají až do příštího pondělí, uzavřené úseky se postupně mění

Lounsko – Na Lounsku začaly tento týden platit výluky v úseku mezi Louny a Domoušicemi kvůli plánovaným opravám na trati Louny – Rakovník. Omezení potrvají celý tento týden od pondělí do pátku (7. – 11. 11.) a potom ještě znovu v pondělí 14. listopadu. Jednotlivé uzavřené úseky však budou proměnlivé. Místo vlaků zajistí dopravce pro cestující náhradní autobusovou dopravu.

Nejdelší úsek Louny – Hřivice bude uzavřen ve čtvrtek a v pátek

Informovala o tom lounská radnice i dopravní společnost Länderbahn, která zajišťuje železniční dopravu na trati Louny – Rakovník. Od pondělí do středy bude výluka a náhradní autobusová doprava platit jen v úseku mezi Domoušicemi a Hřivicemi, ve čtvrtek a v pátek se uzavřený úsek protáhne na kompletně celou trasu z Loun do Hřivic. Příští pondělí pak ještě bude uzavřena trať v katastru Loun mezi stanicemi Louny – Louny předměstí a u některých spojů jen Louny – Louny město, vyplývá z dokumentů, které vydala společnost Länderbahn.

Příští pondělí se budou měnit nástupní a výstupní zastávky v Lounech

„Kvůli výluce v pondělí 14. 11. potom nebudou obsluhovány železniční zastávky Louny-město a Louny-střed,“ upozornila Kateřina Boudová z lounské radnice. Autobusy zajišťující náhradní dopravu však budou místo těchto stanovišť nabírat cestující na autobusových zastávkách Louny sokolovna a Louny Osvoboditelů, dodala.

(na snímku nahoře: oprava trati Louny – Rakovník u přejezdu v Solopyskách v roce 2019. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Na nádraží v Lounech se vrátila ztracená pamětní deska na počest odbojáře. Najít ji pomohla signalistka z Tvršic

ČTĚTE TAKÉ: Musel jsem zastavit celé Pendolino. Ve vagónu byl rozrušený muž s nožem, vypráví strojvedoucí ze Žatce

ČTĚTE TAKÉ: FOTO, VIDEO: Krásný, modrý, moderní: nad řeku Ohři se po roce příprav vyhoupl zbrusu nový železniční most