Malý park u nádraží v Lounech by se měl změnit k lepšímu, práce mají začít teď na podzim

Louny – V říjnu by měla začít obnova malého parčíku v prostoru před hlavním železničním nádražím v Lounech. Součástí budou nově vysazené stromy, opravené cesty, nové lavičky a další prvky. Město Louny v současnosti hledá firmu, která by park vylepšila, formou tzv. veřejné zakázky.

Nové stromy, cesty i lavičky

První etapa prací by podle představ radnice měla začít v říjnu a skončit ještě před závěrem letošního roku. Součástí by bylo odborné ošetření dřevin, terénní úpravy, demolice starých povrchů, výstavba nových zpevněných cest, výsadba nových stromů a další kroky. Na první etapu by pak od příštího roku navázala další, a to tříletá. Ta by spočívala v následné odborné péči o zeleň, zejména o stromy (ale zároveň i trávníky a okrasné záhony) po dobu tří let od jejich vysazení.

Při prvním hledání se dodavatel nenašel

Aktuálně město vypsalo tuto veřejnou zakázku již podruhé; při prvním hledání během srpna zatím radnice vhodného dodavatele pro revitalizaci parku a péči o něj ještě nenašla.

Park je nyní dost zanedbaný a nemá dobrou pověst

Parčík v Husově ulici před budovou hlavního nádraží v Lounech zaujímá plochu asi 80 x 60 metrů. V současnosti je zanedbaný, jeho podoba není moc estetická a lidé ho vnímají spíš negativně, občas se v souvislosti s ním vyskytují stížnosti nebo také obavy kvůli bezdomovcům a kriminalitě. Plány na jeho vylepšení existují již zhruba od roku 2020. V minulých letech město Louny nechalo provést revitalizaci i dalších menších parků, například Holárkových sadů nebo U Trati, později přejmenovaného na Park Letců RAF. Dlouhodobě také probíhá vylepšování největšího lounského parku – Masarykových sadů, v jejichž části je i známé výstaviště.

(na snímku nahoře: vlevo je budova lounského nádraží a před ním vpravo část parku, v němž má letos na podzim začít obnova a vylepšování. Foto Mapy.cz)