Nákladní ulice v Žatci nebude od října průjezdná. U pošty teď uzavírky ještě nezačnou, dojde na ně až v příštích týdnech

Žatec – Ulice Volyňských Čechů v prostoru před poštou v Žatci se nyní v nejbližších dnech zatím ještě rozkopávat nebude. Město Žatec na konci srpna informovalo původně o tom, že práce před poštou, z hlediska dopravy ve velmi vytížené lokalitě, začnou už na konci září. Teď radnice informace upřesnila tak, že v průběhu října se začne pracovat v krátké uličce Karla IV. a u křižovatky s Nákladní ulicí a že ve frekventovaném místě u pošty začnou práce a s nimi související uzavírky a omezení až někdy později, bude to zřejmě až za několik týdnů či měsíců.

Přesný termín pro práce u pošty bude ještě určen

Informoval o tom Tomáš Kassal, mediální pracovník města Žatce. „Přímo před poštou se teď zatím ještě pracovat nebude. Přesný termín, kdy začnou dělníci pracovat u pošty, bude teprve určen. Vliv na postup prací a určení termínů bude mít i vývoj počasí,“ upřesnil Tomáš Kassal.

Z Nákladní ulice se na pár týdnů stane „slepá“

Podle něj ovšem nyní začne jiná uzavírka jen o malý kousek dál – v prostoru křižovatky Karla IV. a Nákladní ulice. „Uzavřena bude celá tato křižovatka, a to zhruba od počátku října do poloviny listopadu. Nákladní ulice kvůli tomu nebude průjezdná. Ve směru od Podměstí sice do ní bude možné vjet, ale bude z ní přechodně slepá ulice, protože celá uvedená křižovatka bude zavřená ze všech směrů – od Podměstí, od pošty i od Kruhového náměstí,“ vysvětlil na dotaz naší redakce Tomáš Kassal.

Na řidiče čekají objížďky

V ulici Karla IV. i na uvedené křižovatce se bude měnit kompletní povrch i s podložím, proto se podle rozhodnutí žatecké radnice musí tyto lokality pro dopravu na čas uzavřít. V okolních ulicích ve městě budou vyznačeny objížďky.

Za rekonstrukci město zaplatí 16 milionů

Rekonstrukci ulic Karla IV. a Volyňských Čechů připravuje město Žatec už několik let. Součástí je srovnání terénu, odstranění „hrbolů“, kterých je hodně zejména v lokalitě u pošty, výměna povrchu, dále také změna dopravního značení, která povede k novému způsobu parkování. Současné šikmé stání se změní na podélné a aktivní průjezdná vozovka před poštou bude díky tomu o něco širší, což by mělo vést k plynulejší dopravě v ulici bez kličkování a vyhýbání se s protijedoucími auty. U pošty také vznikne bezpečnější přechod pro chodce. Město za proměnu těchto ulic zaplatí zhruba 16 milionů korun.

(na snímku nahoře: ulice Volyňských Čechů před poštou v Žatci. Rekonstrukce už se brzy rozjede. Foto Mapy.cz

ČTĚTE TAKÉ: Konec s dírami v dlažbě, nově podélné stání a zpomalovací práh. V ulici před poštou v Žatci se chystá velká rekonstrukce

ČTĚTE TAKÉ: Voda v kašně na opraveném náměstí už stříká. Čekalo se na ni dva roky

ČTĚTE TAKÉ: Přestavba křižovatky se přiblížila. Ovál na jižním okraji Žatce bude mít pět výjezdů