Chmel, pivo, Jakub Smolík. Na Žatecku je připraven třetí ročník nové „malé dočesné“

Žatec, Stekník – Tradiční Dočesná v Žatci, obří akce spojená s oslavou sklizně chmele, pitím piva a kulturním programem, pro letošní rok sice už skončila, ale kdo má tento typ „chmelové“ události rád, může si ji v menším měřítku zopakovat znovu hned tento víkend. Další dočesná totiž proběhne také na návsi ve Stekníku, vesnici jen malý kousek od Žatce, která ostatně patří mezi nejvýznamnější střediska českého chmelařství a chmelnice s mnoha odrůdami zeleného zlata ji obklopují ze všech stran.

Bohatý program pro děti i dospělé

Setkání s názvem Steknická dočesná proběhne v sobotu (30.9.) na návsi ve Stekníku, pořadatelem je obec Zálužice. Program je připraven na celé odpoledne a pak až do pozdního večera, vstup je bezplatný. Děti se mohou těšit na kolotoče, skákací hrad, klauna a mnoho zábavných soutěží, dospělí zase na pěknou hudbu v podání několika známých zpěváků a skupin.

Jakub Smolík, Elvis, Iveta i Sprint

Program začíná ve 14 hodin, jako první bude zpívat Lucie Třešňáková, která předvede hity z repertoáru Ivety Bartošové. V průběhu odpoledne vystoupí ještě také Jakub Machulda, známý z muzikálů, ale i jako „dvojník“ Elvise Presleyho. Hrát bude rovněž kapela Big Papa a od 18 hodin návštěvníkům zazpívá oblíbený Jakub Smolík, autor známých písní jako Až se ti jednou bude zdát nebo Říkej mi táto. Ve 20 hodin nastoupí na pódium populární žatecká kapela Sprint a bude hrát k dobré náladě všem návštěvníkům až do 23 hodin.

Vstup je bezplatný

Pořadatelem je obec Zálužice, pod kterou Stekník spadá jako jedna z tzv. místních částí. Letos proběhne teprve třetí ročník této nové „malé Dočesné“ v regionu Žatecka. „Vstup je zdarma, přijďte se podívat a pobavit, těšíme se na vás!“ vzkazují pořadatelé.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Percák, rumpál, volské oko. Nová knížka zábavnou formou představuje libozvučná slova chmelařů

ČTĚTE TAKÉ: Je libo chmelovou pralinku? V Žatci jen tento měsíc už prodali čtyřicet krabic

ČTĚTE TAKÉ: Lounsko a Žatecko 2339 hektarů, Rakovnicko 1339 hektarů, Chomutovsko 15 hektarů. Do pěstování chmele se zapojuje deset okresů v ČR