U vycházkové cesty Louny – Zeměchy začne vyrůstat nový les

Louny – Ve vycházkové oblasti v přírodě na jihozápadním okraji Loun u historické cesty pro pěší na trase Louny – Zeměchy již byla v minulých třech letech obnovena alej a cestu teď lemují mladé nově vysazené stromky. Nyní je brzy doplní dokonce i pás lesa, který město v této lokalitě chce obnovit. Nový pruh lesa pak bude zabírat plochu o velikosti skoro dva hektary.

Stovky nových lesních stromů, firma o ně bude pečovat devět let

Město Louny teď hledá odbornou firmu se zaměřením na zeleň a péči o stromy, která by nový lesní porost vysadila. Výsadba se předpokládá zhruba za rok, na podzim 2024. Půjde o stovky nových stromů. Plocha lesního porostu podle plánů města bude zaujímat 1,7 hektaru. Firma pak o vysazené dřeviny bude ještě dalších devět let pečovat, až do roku 2033, než stromy zesílí a dobře se „ujmou“.

Alej u cesty je z hrušní a dalších ovocných stromů

S obnovou přírodních krajinných prvků v této lokalitě u historické cesty a v blízkosti už nevyužívané železniční stanice Louny – předměstí začala lounská radnice zhruba před čtyřmi lety. Alej podél cesty je složena z desítek ovocných stromů, které časem zmohutní. Brzy přibude také zmiňovaný pás lesa a u něj budou i louky s lučními květy. Kromě toho město nechalo před časem u cesty opravit i malou výklenkovou kapličku.

Město hledá i firmu pro ošetření 2100 dřevin na různých místech Loun

V souvislosti s péčí o zeleň ve městě hledá nyní lounská radnice dodavatele i pro další neobvyklou zakázku: cílem bude odborně ošetřit skoro 2100 kusů dřevin – stromů a keřů na různých vytipovaných místech v Lounech. „Celkem půjde o 2058 jedinců dřevin ve vybraných lokalitách. Odborníci z vybrané firmy budou dělat hlavně zdravotní a bezpečnostní řezy, redukce kvůli stabilizaci, úpravy průjezdových či průchozích profilů a další podobné zásahy,“ vysvětlila Zlata Náglová z Městského úřadu Louny.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Alej, louky, pás lesa. Opuštěná kaplička i nádraží dostanou společnost

ČTĚTE TAKÉ: Z lesů mizí dřevo v hodnotě milionů. Klády nově hlídají fotopasti a také GPS čipy

ČTĚTE TAKÉ: Reportáž: Pojď za mnou, kde jsi? Takhle to nevyfotíš. Lesáci řežou vánoční stromky