Nákazu v Lounech se podařilo udržet pod kontrolou. V domově seniorů opět povolí návštěvy

Louny, Žatec – Situace v Domově pro seniory v Lounech, kde se před týdnem znovu objevilo několik případů potvrzeného výskytu Covid-19, se zlepšila. Nově nakažení klienti ani pracovníci od té doby už nepřibyli, opakované testování nezjistilo žádné nové případy. Vedení domova tak znovu obnoví možnost návštěv, a to od pondělí 19. dubna.

Od pondělí obnovíme návštěvy, bude možné posedět i na zahradě

„Žádné další nakažené nemáme, všichni zaměstnanci i klienti měli negativní výsledky testů. Jsme v pořádku a opět bez covidu, jsem moc ráda. V sobotu skončí izolace klientů a od pondělí znovu povolím návštěvy. Doufám, že to tak už zůstane,“ uvedla Jana Černá, ředitelka Domova pro seniory U Pramene v Lounech. V případě hezkého počasí budou příbuzní a přátelé s klienty domova moci při návštěvě posedět na zahradě. „Bude to prospěšné pro zdraví. Sluníčko a čerstvý vzduch potřebujeme všichni jako sůl,“ dodala Jana Černá.

Na podzim v domově pomáhali vojáci

Domov v Lounech se potýkal s velkou vlnou nákazy loni na podzim. Tehdy s péčí o seniory museli přijet pomoci i vojáci. Od nového roku se situace zklidnila a dlouho v domově nikdo nákazu neměl, avšak při testech během velikonočního víkendu na začátku dubna se ukázalo, že v domově je nově nakaženo sedm obyvatel a jedna pečovatelka. Všichni putovali do karantény a domov musel znovu zakázat návštěvy, které nedlouho předtím povolil.

V Žatci je možné vzít dědu či babičku i na vycházku mimo areál domova

V ostatních domovech v okrese Louny – v Žatci, Podbořanech a Vroutku – je situace v pořádku, nikdo není aktuálně nakažen, v domovech jsou povolené návštěvy. V Žatci je například možné vzít klienta i na vycházku mimo areál domova. „Týká se to obyvatel našeho domova, kteří mají za sebou dvě dávky očkování, a takových už je u nás drtivá většina. Vycházky nejsou časově omezené, rodina si může klienta vzít na vycházku kterýkoli den v týdnu. Nejlepší je zavolat předem, naši pracovníci na domluvený čas klienta připraví na vycházku a odvedou ho k recepci. Někteří obyvatelé mohou chodit na krátké vycházky ven i sami. Pokud nám to ohlásí a jsou v dobré zdravotní kondici, povolíme jim to, to je samozřejmost,“ upřesnil Petr Antoni, ředitel Domova pro seniory v Žatci.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Senioři si mohli užívat návštěv blízkých jen týden. Pak se do domova v Lounech znovu vrátil virus

ČTĚTE TAKÉ: Další domov seniorů bojuje s nákazou. Vojáci teď pomáhají ve Vroutku

ČTĚTE TAKÉ: V domově seniorů se nakazilo už přes šedesát lidí, v celém městě jich je stovka