Na koupališti má vzniknout nový bazén pro děti za 19 milionů. Rozhodovat o něm budou zastupitelé

Žatec – Čtvrtý bazén by měl být během nadcházející půlroční „zimní přestávky“ vybudován v areálu městského koupaliště v Žatci. Radnice na jeho stavbu v rozpočtu města vyčlenila 19 milionů korun. Jestli bude záměr skutečně schválen a následně bude moci začít stavba, o tom bude rozhodovat zastupitelstvo města ve čtvrtek 24. září.

Rada města stavbu nového bazénu oficiálně doporučila už v závěru srpna, pro záměr tehdy hlasovalo pět ze sedmi radních. Dva z radních byli omluveni, nikdo nehlasoval proti. Investiční akce má název Přístavba bazénu pro děti ve věku 5-8 let na koupališti v Žatci. Pokud stavbu a financování zastupitelé schválí, práce se mohou rozjet ještě letos. „Chtěli jsme investici naplánovat tak, aby už příští rok, hned od začátku nové sezony, měli malí návštěvníci koupaliště k dispozici nový bazén,“ vysvětlila už dříve Kateřina Mazánková, vedoucí odboru rozvoje města Městského úřadu Žatec.

Chybí bazén pro trochu větší děti

V současnosti jsou v areálu koupaliště v Žatci tři bazény – dva jsou pro dospělé a jeden je brouzdaliště pro nejmenší batolata. „Chybí bazén pro odrostlejší děti. Takové, které jsou na brouzdaliště už velké, ale ještě zase neumějí tak dobře plavat, aby mohly bezpečně pobývat v hlubším plaveckém nebo zážitkovém bazénu,“ vysvětlil jednatel Technické správy města Žatce Andrej Grežo. Po přístavbě bazénu pro děti v kategorii 5-8 let by se podle něj zvýšila atraktivita areálu a nabídka pro návštěvníky.

Poslední rekonstrukce byla před osmi lety

Nový bazén bude mít rozměry 6 x 14 metrů, jeho součástí kromě vodní nádrže budou i herní prvky jako malý tobogán, skluzavka a další. Dokončen by měl být nejpozději na jaře 2021.

Poslední velká rekonstrukce koupaliště v Žatci proběhla mezi roky 2010-2012. Město za ni zaplatilo přibližně 130 milionů korun.