Město zrušilo Postoloprtské slavnosti už podruhé – i v novém náhradním termínu

Postoloprty – Tradiční a oblíbené městské slavnosti v Postoloprtech se letos definitivně už konat nebudou. Jejich obvyklý termín v červnu byl zrušen kvůli koronaviru a totéž teď potkalo i náhradní verzi slavností, která měla proběhnout v sobotu 26. září. Pořadatelé kvůli novým opatřením vlády museli oznámit zrušení jen tři dny před plánovaným termínem.

Pro naši redakci to potvrdil Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprt. „Vzhledem k novým opatřením ministerstva zdravotnictví a dalším zpřísněním při omezení venkovních akcí kvůli aktuální bezpečnostní situaci musíme bohužel Malé slavnosti v Postoloprtech, plánované na 26. září, zcela zrušit. V podmínkách naší akce není možné uskutečnit její rozdělení na sektory tak, aby se v nich lidé nemísili a aby v nich byl maximální počet do 50 stojících návštěvníků,“ uvedl Pavel Panenka.

Příští termín pro slavnosti je 5. červen 2021

Podle něj ve středu odpoledne po oznámení nových nařízení ministerstva měl pořadatelský štáb poradu s vedením města i zástupci dalších institucí a po zvážení situace rozhodli o nutnosti zrušení slavností. „Je to velice mrzuté pro nás, pro účinkující i pro celé město. Příští termín pro slavnosti jsme stanovili na 5. června 2021. Snad už bude se situací v zemi i s jejich organizací vše v pořádku,“ dodal Pavel Panenka.

Zahrada zůstane v sobotu tichá

Na oblíbených slavnostech v zámecké zahradě měly vystoupit kapely Kočkuzblajz, Beruška, revivalové soubory produkující muziku Nazareth, Tří sester, Queen a další. Zpívat měla i Vladivojna La Chia, připraven byl také pestrý program pro děti s divadlem Bezevšeho. Teď je celý sobotní program zrušen, zahrada u zámku zůstane prázdná a tichá.

Kvůli riziku šíření koronaviru byly letos bez náhrady zrušeny i městské slavnosti v Lounech (Vábení) a Podbořanech (Letní slavnosti). Dočesná v Žatci v tradiční obří podobě rovněž neproběhla, ale město a další organizátoři během srpna a září místo ní uspořádali sérii menších akcí, rozdělených do více termínů a míst, se souhrnným názvem Dočesná jinak.