Na okraji Žatce možná vznikne stanice pro opuštěné kočky. Rada města doporučila záměr schválit

Žatec – Útulek a tzv. záchranná stanice pro opuštěné či toulavé kočky bez majitelů by v příštích letech mohl vzniknout v Žatci v lokalitě Bufo mezi sídlištěm Jih 3 a plzeňskou silnicí. O možnost provozu stanice pro kočky žádá jeden ze zájemců o tuto činnost. Zároveň plánuje v lokalitě koupit pozemek a na něm postavit rodinný dům v těsné blízkosti u uvedeného útulku.

Cena za pozemek je 1,3 milionu

Rada města o jeho žádosti jednala v únoru a doporučila zastupitelstvu, aby záměr schválilo. Zastupitelstvo bude o věci jednat ve čtvrtek 17. února. Pozemek, o který má žadatel zájem, by mu město prodalo za cenu přibližně 1,3 milionu korun. Provozovatel by měl povinnost nejpozději do osmi let postavit a uvést do provozu jak domek, tak i záchrannou stanici pro kočky. Toto zařízení pro opuštěná zvířata by pak musel provozovat minimálně dalších deset let. Pokud by tyto podmínky porušil, může vůči němu město uplatnit sankce, vyplývá z usnesení rady města, která v tomto duchu doporučila schválit dohodu zastupitelstvu.

Kapacita bude padesát koček

„Záměr vytvořit a provozovat v Žatci záchrannou stanici pro kočky vzešel od samotného zájemce. Radní doporučili jeho záměr schválit. Objekt by byl umístěn v lokalitě Bufo dál od hlavní obydlené zástavby v místě, kde jsou spíše zahrádky. Kapacita zařízení by byla padesát koček,“ upřesnil na dotaz naší redakce Radim Laibl, místostarosta Žatce. Rada města tento záměr doporučila schválit pěti hlasy z celkových sedmi. Nikdo nebyl proti, zbylí dva členové nebyli přítomni a z jednání byli omluveni.

V okrese Louny je zatím jen jeden útulek – v Jimlíně

V okrese Louny je v provozu aktuálně jen jedno zařízení pro opuštěná zvířata, a to útulek v Jimlíně u Loun. Ten zahájil činnost před dvaceti lety, v roce 2002. Jeho služeb využívá řada měst a obcí z okresu Louny i dalších blízkých regionů, zejména při nálezech opuštěných, zraněných nebo toulavých zvířat ve svém katastru. Útulek v Jimlíně pečuje o psy i kočky a jeho pracovníci každý rok zachrání několik stovek zvířat. Uzdravení psi i kočky z útulku po nějaké době pak často putují do nových rodin.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Lidé a společnosti s dobrým srdcem pomohli útulku v Jimlíně. Díky jeho péči se podaří zachránit stovky zvířat ročně

ČTĚTE TAKÉ: Lesáci na Doupově našli bezvládného orla. Zabalili ho do bundy a převezli k ošetření

ČTĚTE TAKÉ: Myslivci u Blatna prošli pole s vojtěškou a zachránili tři srnčata před sekačkami