V pavilonu se na podzim bude měnit 14 oken. Město se chystá hledat nového provozovatele pro celé výstaviště

Louny – Na výstavišti v Lounech se chystá rekonstrukce Pavilonu C. Konkrétně půjde v nejbližším období o výměnu oken a dveří. Radnice v Lounech aktuálně bude hledat dodavatele formou vypsání veřejné zakázky, práce mají proběhnout ještě do konce letošního roku. Město zároveň už v červnu dalo po třiceti letech spolupráce výpověď současnému provozovateli výstaviště, firmě Diamant Expo, a plánuje větší systémové změny v celém areálu a pravděpodobně i ve způsobu pořádání výstav a jeho dalším využívání.

Před pěti lety proběhla rekonstrukce Pavilonu A za 15 milionů

Nyní radnice plánuje výměnu oken a dveří v Pavilonu C na výstavišti. Zakázka bude zahrnovat montáž nových čtrnácti plastových oken a také dvou nových plastových dveří. Práce mají proběhnout letos na podzim. V nejbližších dnech město vypíše podmínky veřejné zakázky a bude hledat vhodného dodavatele, uvedla Jarmila Pištorová z odboru školství a kultury Městského úřadu Louny, která bude tuto zakázku za město zajišťovat. Před pěti lety, v roce 2018, nechalo město provést kompletní rekonstrukci Pavilonu A, který loni dostal jméno Pavilon Josefa Fouska. Rekonstrukce tehdy stála kolem 15 milionů korun, pavilon slouží veřejnosti jako kavárna, taneční sál nebo místo pro pořádání společenských a kulturních akcí i v době mimo konání hlavních výstav na výstavišti.

Mezi městem a Diamant Expo běží roční výpovědní lhůta smlouvy

Na výstavišti budou pokračovat další „systémové změny“ následně zejména od příštího roku. Rada města Loun totiž letos v červnu schválila ukončení smlouvy o spolupráci a pronájmu mezi městem Louny a společností Diamant Expo, která se o provoz výstaviště starala od roku 1993 a jako pořadatel organizovala všechny známé a tradiční výstavy v Lounech, na něž vždy chodí desetitisíce návštěvníků. Od 1. července běží roční výpovědní lhůta, firma Diamant Expo tak ukončí své působení na výstavišti do 30. 6. 2024. „Využijeme celé výpovědní období, uspořádáme všechny akce, na něž jsou lidé zvyklí, je to i náš určitý závazek vůči veřejnosti a návštěvníkům, kteří to tady v Lounech mají rádi. Všechny letošní akce a také první polovina příštího roku budou probíhat standardně,“ informovala Štěpánka Portz ze společnosti Diamant Expo.

Nejbližší výstavy proběhnou v září

Nejbližší velkou a oblíbenou výstavou v Lounech bude akce Dům 2023 (1. – 3. 9.), určená pro vylepšování bydlení i odpočinku na zahradách či terasách, následovat bude snad ještě populárnější Člověk v přírodě (22. – 24. 9.), kterou mají v oblibě zejména chovatelé, pejskaři, děti a další milovníci zvířat a přírody.

Město chce hledat nového provozovatele

Vedení města dalo firmě výpověď kvůli tomu, že radní chtějí změnu a chtějí, aby se park využíval trochu jiným způsobem. Obě strany mají také rozdílné pohledy na cenu za pronájem areálu výstaviště, která v posledních letech činila asi 300 tisíc korun ročně. Město chce vypsat výběrové řízení na nového provozovatele výstaviště, nájemce chce vybrat podle koncepcí k využívání areálu a pořádání akcí a aktivit pro veřejnost, které uchazeči předloží jako své plány. Podle Štěpánky Portz se firma Diamant Expo do výběrového řízení také přihlásí a měla by zájem dál spolupracovat s městem a připravovat akce pro lidi a jejich volný čas na lounském výstavišti.

(na snímku nahoře: pavilon C na výstavišti v Lounech. Foto: Czech Film Comission)

ČTĚTE TAKÉ: Změna v Lounech na výstavišti: město dalo výpověď nájemci, osud výstav pro příští rok je zatím nejistý

ČTĚTE TAKÉ: Uklízíme park, zvelebujeme majetek města, zvedli jsme úspěch výstav, uvádí firma Diamant Expo. Město jí dalo výpověď

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Každý rok se u nás doma vylíhne 400 kuřat, smějí se dva mladí chovatelé z Veltěž. Oblíbená výstava Člověk v přírodě začala