Pozor v Domoušicích! Přejezd bude uzavřen celý týden, směrem na Rakovnicko bude nutné jezdit objížďkami

Louny, Domoušice – V Domoušicích se pro nadcházející týden připravuje oprava železničního přejezdu v místní části Filipov. Kvůli tomu bude po celý týden uzavřena i silnice na jižním výjezdu z obce, která je jednou ze spojnic mezi okresy Louny a Rakovník.

Uzavírka platí od pondělí do neděle

Vyplývá to z aktuální vyhlášky Městského úřadu Louny. Jeho odbor dopravy v první polovině května povolil uzavírku železničního přejezdu a stanovil její termín od pondělí 17. do neděle 23. května. Pro řidiče z oblasti Domoušic, Solopysk či Konětop to znamená, že přes Domoušice nebudou moci projet například do Kounova, Lhoty nebo Mutějovic, a pokud cestují na Rakovnicko, budou muset jezdit vyznačenými objížďkami nebo si sami předem určit jinou trasu. „Na místě budou vyznačené objížďky, uzavírka potrvá celý týden,“ vyplývá z vyhlášky, kterou podepsala vedoucí odboru dopravy Blanka Sunkovská.

Správa železnic opravuje trať už několik let, hodně práce bylo před dvěma roky po vykolejení vlaku

O uzavírku přejezdu požádala Správa železnic, která nechává postupně opravovat železniční trať Louny – Rakovník. Opravy na této trati v oblasti lounského Podlesí probíhají už několik let. Dělníci postupně mění dřevěné pražce za betonové, v některých úsecích se vyměňují i kolejnice, opravují se rovněž přejezdy a mosty. Ještě složitější, náročnější a hodně intenzivní byly opravy v této lokalitě před dvěma lety, v roce 2019. Tehdy na konci května nedaleko Hřivic vykolejil nákladní vlak a železnici poškodil. Trať potom musela být pro všechny vlaky uzavřena až do konce listopadu. Správa železnic (tehdy měla tato státní organizace ještě název Správa železniční dopravní cesty) jen za opravu devíti kilometrů trati mezi Hřivicemi a Domoušicemi zaplatila přes 130 milionů korun.

ČTĚTE TAKÉ: V Libočanech se chystá velká výměna železničního mostu přes Ohři za 155 milionů korun. Práce začnou v srpnu

ČTĚTE TAKÉ: V neděli mohou zájemci v Žiželicích opět nastoupit do vlaku. Počkali si deset let

ČTĚTE TAKÉ: Silnice z Postoloprt do Lenešic bude několik týdnů uzavřena. Oprava potrvá do konce června

(na snímcích: oprava železniční trati mezi Solopysky a Domoušicemi v roce 2019, foto Libor Želinský)