Letní přestávka končí, od příštího týdne se lidé v Postoloprtech mohou znovu těšit na plavecký bazén

Postoloprty – Po prázdninách a s nástupem školního roku a podzimu přichází tradiční čas ke znovuotevírání krytých bazénů a dalších zastřešených „halových“ sportovišť po letních přestávkách. Bazén v Žatci obnovil provoz hned od 1. září a další oblíbený bazén v Postoloprtech se připojí po tříměsíční přestávce nyní po neděli (od úterý 12. září).

Bazén pak bude otevřen denně

Bazén pak bude otevřený každý den včetně víkendů. Od úterý do pátku je otvírací doba 12-20 hodin, v sobotu a v neděli 10-20 hodin. V pondělí přes den probíhá kontrola a údržba technologií a bazén je otevřen až od 18 hodin; možnost plavání je pak prodloužena do 21 hodin. Ve sportovním areálu zájemci nemusí jen plavat, ale mohou také například navštívit saunu, anebo si místo vodních sportů zacvičit v posilovně.

Voda, sauna, posilovna…

Bazén v Postoloprtech v současné podobě je v provozu od roku 1992. Předtím od konce 80. let probíhala v objektu rekonstrukce bývalých tzv. městských lázní. Nyní je v bazénu pět plaveckých drah o délce 25 metrů, už zmíněná sauna i posilovna, menší bazének pro děti, kvalitní šatny i sociální a hygienické zázemí. Oblíbenou plaveckou halu každý rok navštíví několik tisíc lidí, o odborný a bezpečný výcvik dětí se stará plavecká škola Bublina, další plavecké kurzy probíhají v režii postoloprtské základní školy. Provoz bazénu zajišťuje společnost Služby města Postoloprty a na opravy, údržbu a modernizaci objektu pravidelně přispívá město Postoloprty jako majitel areálu, které do rekonstrukcí za poslední roky vložilo již několik milionů korun.

(na snímcích: bazén v Postoloprtech a dole děti „v akci“ v plavecké škole Bublina. Foto Služby města Postoloprty a plavecká škola Bublina)