Pozor při výjezdu z Loun. Na hlavní tah směrem na Chomutov nejde najet z Postoloprtské ulice, ta je nyní slepá

Louny, Postoloprty – V Lounech začal v závěru října řidičům sloužit nově vybudovaný jízdní pás budoucí dálnice D7 na obchvatu města. Prozatím na něj byla převedena doprava v obou směrech, tedy na Prahu i na Chomutov. Zároveň došlo ještě k jedné změně v situaci, na kterou byli zvyklí řidiči především z místních regionů Lounska, Postoloprtska či Žatecka: aktuálně je zcela uzavřený nájezd na hlavní silnici R7 „zkratkou“ kolem benzinky Pap Oil z Postoloprtské ulice. Tento stav potrvá až do konce června. Kdo chce ze západní části Loun vyjet směrem na Postoloprty, Žatec a Chomutov, musí to udělat přes kruhový objezd ve směru na Zeměchy. Postoloprtská ulice je nyní „slepá“.

Nájezd bude uzavřený přes půl roku, až do konce června

O situaci informoval odbor dopravy Městského úřadu Louny, stejně tak i Městský úřad Postoloprty. Odbor dopravy vydal v závěru října veřejnou vyhlášku a v ní určil „přechodnou úpravu provozu“ v Postoloprtské ulici. Její úsek od kruhového objezdu u bývalého úřadu práce kolem benzinky a směrem k Březnu u Loun a archeologickému skanzenu se nově stal „slepou ulicí“, což je na místě také vyznačeno. Za odbočkou na Březno jsou směrem k bývalému nájezdu na hlavní silnici Praha – Louny – Chomutov umístěny zábrany a zákaz vjezdu. Na uvedenou hlavní silnici v současnosti nelze v tomto místě najet, v úseku budou probíhat stavební práce na nové dálnici. „Vyhláška a přechodná úprava provozu platí od 27. října až do 30. června 2023,“ upřesnila Blanka Sunkovská, vedoucí odboru dopravy lounské radnice.

Přestavba obchvatu Loun na dálnici bude stát skoro miliardu

První šířková polovina dálnice, nově vybudovaná na obchvatu Loun, kterou pracovníci Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) uvolnili pro provoz ve čtvrtek před státním svátkem a prodlouženým víkendem, měří na délku přes šest kilometrů. „Stavěla se od srpna roku 2020,“ informovala Dana Zikešová, mluvčí ŘSD, střediska Chomutov. V současnosti už probíhají práce na druhé polovině komunikace kolem Loun, která po rozšíření bude mít parametry dálnice. „Kompletní stavební práce v oblasti Loun dokončíme ve druhé polovině roku 2023. Cena jenom za vytvoření tohoto úseku dálnice bude činit 977 milionů korun bez DPH,“ doplnila mluvčí. Další úseky dálnice budou následovat v okolí Postoloprt a také Chlumčan, ten se v současnosti už staví. Dálnice se pak v příštích letech spojí v jeden souvislý celek.

(ilustrační foto nahoře: město Tábor)

ČTĚTE TAKÉ: Na křižovatce mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi na silnici Louny – Most vznikne kruhový objezd. Vážné nehody by tam měly skončit

ČTĚTE TAKÉ: V nejzápadnější části Loun u bytového domu v Postoloprtské ulici připravuje město nové pouliční osvětlení

ČTĚTE TAKÉ: Stadion, jehož část se musela zbourat a posunout kvůli dálnici, se pomalu dokončuje. Oslava klubu ale byla pro jistotu odložena z podzimu až na květen 2023