V nejzápadnější části Loun u bytového domu připravuje město nové pouliční osvětlení

Louny – Na samotném nejzápadnějším okraji Loun v Postoloprtské ulici je trochu odlehlý bytový dům se zhruba padesáti byty, avšak cesta s chodníkem, který k němu od města vede, nemá žádné veřejné osvětlení. Byty přitom lidé užívají už čtrnáct let. Tento stav věcí by se snad už příští rok měl změnit – město Louny připravuje vybudovat síť osvětlení v uvedené lokalitě.

Budova po elektroporcelánce byla přestavěna na byty

Jde o úsek dlouhý přibližně jeden kilometr mezi kruhovým objezdem u čerpací stanice PapOil a uvedeným bytovým domem, který je po levé straně Postoloprtské ulice ve směru na Březno u Loun. V objektu dříve sídlila administrativní budova podniku Elektroporcelán Louny a v roce 2008 byl přestavěn na dům s přibližně padesáti byty. Nyní v nich už bydlí majitelé nebo nájemníci.

Rada města v říjnu doporučila začít akci už v roce 2023

Město Louny plánuje vybudovat v ulici síť veřejného osvětlení a nechat zařadit akci do investičního rozpočtu už na rok 2023, rozhodla v říjnu rada města. V první řadě je nutné nechat udělat projektovou dokumentaci ke stavbě a také zajistit majetkové vypořádání ve věci některých dílčích pozemků. Záměr musí ještě schválit zastupitelstvo města a teprve potom by mohl celý proces s vybudováním osvětlení skutečně začít.

V první části ulice blíž k městu už osvětlení je

Postoloprtská ulice má dvě delší části a je rozdělena na dvě poloviny právě kruhovým objezdem u bývalého úřadu práce. V úseku „blíže k městu“, přibližně mezi Lidlem a uvedeným úřadem, proběhla velká rekonstrukce a oprava chodníků už v roce 2019. V této části už osvětlení je. V úseku „za kruhákem“ by mělo přibýt v příštích letech.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Radnice nechá vyměnit osvětlení ve čtyřech lounských ulicích

ČTĚTE TAKÉ: Přechod v Lounech v blízkosti hlavního nádraží je bezpečnější. Na místě funguje nové osvětlení za 120 tisíc

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech už pracují dva nové měřiče rychlosti. Řidiči, kteří udělají přestupek, mohou čekat od města pokuty