Oblíbené dožínky v Peruci jsou tady! Pestrý program je připraven na celou sobotu

Peruc – Oblíbené krajské dožínky, oslava práce zemědělců i nové úrody z českých polí a zahrad, proběhnou o nadcházejícím víkendu v Peruci. Slavnost s celodenním programem začíná v sobotu (9.9.) ve 12 hodin a končit bude až po půlnoci. Letos má malé „jubileum“: půjde o patnáctý ročník.

Michal Hrůza, Plavci, Refreš…

Hlavní pódium je umístěno tradičně na perucké návsi a odehrají se na něm úvodní oficiality, poděkování zemědělcům, předání dožínkových věnců. Potom postupně vystoupí zpěváci a kapely Michal Hrůza, Plavci a Refreš. Celé slavnosti začínají tradičním dlouhým dožínkovým průvodem, v němž zemědělci předvedou i svou vozovou technikou.

Dvě scény v zámecké zahradě

Další zajímavý program se bude odehrávat v zámecké zahradě, na fotbalovém hřišti i dalších místech v obci. V zámecké zahradě to budou například šermíři, kejklíři, chovatelé dravců, divadelníci. V zahradě u zámku budou umístěny dvě scény a z nich jedna bude zaměřena na děti.

Vstup je bezplatný

Na fotbalovém hřišti bude k dobré náladě hrát celé odpoledne několik kapel převážně ve stylu dechovka a country. Večer pak začne dožínková zábava, která potrvá až do dvou hodin ráno. Dalším doprovodným programem v Peruci bude například tradiční výstava zvířat od spolku chovatelů, výstava moderní i „retro“ zemědělské techniky, ukázky práce hasičů, otevřené galerie s uměleckými obrazy a fotografiemi. Vstup je bezplatný, na slavnosti tradičně přichází i přijíždí několik tisíc návštěvníků.

(na snímcích: veselý dožínkový průvod v roce 2022. Foto Michal Kučera)