Velký zájem o očkování: centrum v Žatci se vrací do větších prostor, centrum v Lounech má brzy obnovit činnost

Louny, Žatec – V Lounech směřují kroky představitelů města a radnice k co nejrychlejšímu obnovení činnosti očkovacího místa pro veřejnost v areálu tamní nemocnice Agel. Přesný termín však nebyl ještě napevno určen. V Žatci se očkovací centrum bude za pár dní znovu stěhovat a přemístí se z polikliniky do větších prostor na náměstí Poperinge, kde už dříve působilo. Taková je nejnovější situace kolem očkovacích center v okrese Louny v aktuální době, kdy při další vlně epidemie Covid-19 výrazně stoupá zájem lidí v celé ČR o očkování, zejména o třetí, tzv. posilující dávku.

Chceme obnovit činnost co nejdříve, říká starosta

„O obnovení činnosti očkovacího centra jednáme. Měli jsme několik schůzek s představiteli nemocnice Agel, v jejímž areálu očkovací místo pro veřejnost bylo k dispozici několik měsíců už na jaře. V současnosti se zajišťuje zdravotnický i administrativní personál. Dohodli jsme se, že očkovací centrum otevřeme co nejdříve, hned jakmile to bude možné. Jsem rád, že díky tomu se opět podaří přiblížit dostupnost vakcíny pro obyvatele Loun a okolí, zejména pak pro ty, pro něž je obtížné kvůli očkování vzhledem k věku, zdraví nebo z jiných důvodů cestovat někam dál mimo město,“ uvedl na dotaz naší redakce Pavel Janda, starosta Loun. Zároveň poděkoval i všem praktickým lékařům z Loun a okolí, kteří umožnili svým pacientům očkování u nich v ordinacích.

Město hledá pracovníky, centrum bude otevřené nejméně tři dny v týdnu

Město Louny v současnosti hledá pracovníky k administrativním činnostem pro budoucí obnovené očkovací centrum. Z oznámení na webu města vyplývá, že očkovací centrum by mělo být v provozu minimálně tři pracovní dny v týdnu. Činnost rozjede buď v prosinci, anebo nejpozději v lednu. Do Loun zatím v posledních týdnech pravidelně jezdili členové mobilního krajského očkovacího týmu, na konci října očkovali na náměstí a v polovině listopadu právě v areálu nemocnice Agel. Zájemců o vakcínu bylo hodně a stáli tehdy ve frontách i déle než hodinu. Nejbližší možnost, kdy se lidé v Lounech budou moci znovu nechat očkovat, nastane ve čtvrtek 9. 12., kdy do města znovu přijedou krajští zdravotníci s vakcínami. Očkovat budou v areálu nemocnice od 14 do 17 hodin.

Očkovací místo v Žatci se od úterý 7. prosince vrací na Poperinge

Důležitá změna v souvislosti s očkovacím centrem se chystá i v Žatci. Očkovací místo se přesune z prostor polikliniky do většího objektu na náměstí Poperinge, kde už letos pracovalo v době od dubna od září. Pak se přemístilo právě na polikliniku, protože tehdy od léta byl zájem lidí o očkování malý. Budova na náměstí Poperinge, kde dříve sídlila například pobočka městské knihovny, obnoví provoz jako očkovací centrum od 7. prosince. Očkovat se tam bude každý všední den od 8 do 17.30 hodin. „Důvodem opětovného přestěhování centra je aktuální velký zájem občanů o třetí, posilující dávku. Na velký počet zájemců, který požaduje zvýšit denní kapacitu výkonů, současné prostory ani personál na poliklinice nestačí,“ vysvětlil Tomáš Kassal, mediální pracovník města Žatce.

V Podbořanech obnovili provoz už 18. listopadu

Třetí očkovací místo v okrese Louny je v Podbořanech v Nádražní ulici. To po předchozím přerušení obnovilo svou činnost od 18. listopadu a v současnosti tam zdravotníci očkují dva dny v týdnu.

(na snímku nahoře: očkovací místo na náměstí Poperinge v Žatci. Zdravotníci i zájemci o vakcínu se do něj vrátí nyní znovu od 7. prosince. Foto Nemocnice Žatec)

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Žatci se stěhuje mimo areál nemocnice. Bude ve větších prostorách a obslouží mnohem víc lidí

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Žatci zůstalo už jediné na území okresu Louny. Teď se přestěhovalo do budovy polikliniky

ČTĚTE TAKÉ: I já jsem ještě před rokem hodnotil covid jako horší chřipku. Ale brzy jsem změnil názor, říká lékař a senátor Ivo Trešl