Sportovní hala za 120 milionů: změna plánu zatím nebude, zastupitelé to odmítli. Měla by vyrůst na Kamenném vršku

Žatec – Sportovní hala s předpokládanými náklady na stavbu a vybavení přes sto milionů korun vznikne v Žatci v lokalitě Kamenný vršek, tak jak bylo původně plánováno. Zastupitelstvo města se na konci listopadu zabývalo i návrhem přesunout umístění haly a vybudovat ji v prostoru současného „pole“ v Pekárenské ulici poblíž objektu pekárny, ale tuto variantu zastupitelé nakonec neschválili.

Návrh na změnu umístění zastupitelé odmítli

Změnu umístění budoucí haly navrhl člen rady města Petr Antoni s argumentem, že při přesunu sportovního zařízení by nová čtvrť Kamenný vršek zůstala volná a lépe připravená pro svůj původní účel v souladu s územním plánem – rozvoj bydlení. Většina zastupitelů se ale k této změně stavěla spíš odmítavě. Uváděli, že kvůli sportovní hale by se v Pekárenské a Husově ulici ještě více zvýšila dopravní zátěž a že v místě uvedeného „pole“ podél Pekárenské ulice na jižním okraji města má být v budoucnu stejně vybudován nový moderní městský park, odpočinkové zóny a bytové domy a sportovní hala se do tohoto prostoru nehodí. Při hlasování pak zastupitelé návrh na změnu odmítli a platí tedy původní záměr, že sportovní hala by měla být vystavěna v nové čtvrti mezi rodinnými domy na Kamenném vršku.

Hala má být hotová zhruba za pět let, náklady přesáhnou 100 milionů

Záměr postavit v Žatci novou sportovní halu schválilo zastupitelstvo už v červnu 2020. Náklady postupně stoupají, v současnosti se hovoří o částce až kolem 120 milionů korun. Nová sportovní hala, multifunkční s využitím pro mnoho druhů míčových her, by měla mít kapacitu hlediště až pro 600 diváků. Na podobě haly ještě budou pracovat architekti. Přesný termín stavby ještě není určen, ale předběžně město počítá s tím, že nové sportoviště by mělo být hotové přibližně za pět let.

Nová hala byla letos otevřena také v Podbořanech

V Žatci už je v současnosti v provozu sportovní hala TJ Sever. Sportující lidé, jak děti, tak i dospělí, využívají od podzimu do jara také sokolovnu nebo tělocvičny v některých školách. V sousedních Podbořanech otevřeli nově vybudovanou multifunkční sportovní halu po dvou letech stavby letos v září. U ní činily náklady jen kolem 50 milionů korun.

(Ilustrační snímek nahoře: sportovní hala v Kadani, kam během letošního roku kromě dalších měst také jezdili představitelé Žatce „pro inspiraci“, jak by mohlo nové zařízení v Žatci vypadat a fungovat. V případě Kadaně byly podobné i finanční náklady na stavbu – kolem 123 milionů korun. Foto: Město Kadaň)

ČTĚTE TAKÉ: V Žatci připravují stavbu nové sportovní haly za více než 100 milionů. Její podobu ještě určí architekti

ČTĚTE TAKÉ: Nová kuželna v papírnách, šatna pro nohejbalisty. Rada města doporučila schválit dva nové sportovní záměry

ČTĚTE TAKÉ: Město převzalo zbrusu novou sportovní halu. Zatím však musí zůstat zavřená – kvůli covidu