V Žatci připravují stavbu nové sportovní haly za více než 100 milionů. Její podobu ještě určí architekti

Žatec – Stavba nové sportovní haly se připravuje v Žatci. Náklady přesáhnou sto milionů korun. Záměr už loni v létě schválilo zastupitelstvo města, jehož členové tehdy i určili umístění haly: stát bude na jižním okraji města poblíž lokality Kamenný Vršek a výpadovky na Holedeč a Rakovník.

Na polovinu nákladů by chtělo město získat dotaci

Přesný termín zahájení a dokončení stavby ještě není určen, hala by však měla vyrůst v orientačním časovém horizontu přibližně do pěti až šesti let. V současnosti probíhají intenzivní přípravné práce. Ještě loni se hovořilo o nákladech sto milionů korun, teď už odhad stoupl na 120 milionů. Nejméně polovinu potřebné investice by radnice chtěla obdržet jako dotaci ze státních prostředků od Národní sportovní agentury. Ta převzala agendu rozdělování dotací na sportovní projekty po ministerstvu školství.

Pracovní skupina sbírá zkušenosti v okolních městech

K připravované stavbě haly město zřídilo pracovní skupinu, ve které působí politici, architekti, vedoucí úředníci radnice i zástupci sportovních klubů. „Naše skupina se sešla od loňského srpna, kdy byla založena, zatím čtyřikrát. Kromě schůzek jezdíme pravidelně také na prohlídky do okolních měst, kde sbíráme informace o provozování sportovních hal podobného typu. Byli jsme například v Teplicích, Kadani, Spořicích,“ uvedl místostarosta Žatce Radim Laibl, jeden z členů skupiny, který kromě komunální politiky má řadu let zkušeností s prací sportovního trenéra mládeže – trénoval mladé fotbalisty v Žatci a v Teplicích.

Kapacita až 600 diváků

Nová sportovní hala, multifunkční s využitím pro mnoho druhů míčových her, by měla mít kapacitu hlediště až pro 600 diváků. Hlavní hrací plocha má mít rozměr přibližně 50 x 30 metrů. V případě potřeby, například při turnajích nebo trénincích pro děti, bude možné ji „přehradit“ sítěmi, takže vznikne více menších hřišť. Konečná podoba však ještě není definitivně určena. Město chce pro vizáž a fungování haly vypsat architektonickou soutěž.

Nová hala byla nedávno dokončena i v Podbořanech

Podobně byla nedávno dokončena stavba nové sportovní haly pro míčové sporty v Podbořanech. Město už ji převzalo do užívání, ale zatím nemůže zahájit její provoz kvůli aktuálním opatřením proti šíření epidemie Covid-19. Hala v Podbořanech se stavěla od léta 2019, náklady byly oproti Žatci poloviční – necelých 50 milionů korun.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Město převzalo zbrusu novou sportovní halu. Zatím však musí zůstat zavřená

ČTĚTE TAKÉ: Nová tribuna se už těší na fanoušky. Práce na stadionu mají být hotové do léta

ČTĚTE TAKÉ: Nová kuželna v papírnách, šatna pro nohejbalisty. Rada města doporučila schválit dva nové sportovní záměry