Poděkování za pomoc lidem a boj proti covidu: sudy piva stály jen jednu korunu

Žatec – Jedna koruna za celý sud piva. Za tak příznivou cenu si žatecký nápoj budou moci užít hasiči, zdravotníci nebo vojáci z města. Chrám chmele a piva jim ho prodal takto téměř bezplatně jako poděkování za to, že pomáhají lidem a celé společnosti při boji s epidemií Covid-19.

Hosté nemohli přijít, pivo se nevypilo a bylo by škoda ho vylít

Celkem šlo o 18 soudků piva, asi šest set litrů. „Původně jsme ho měli v restauraci připravené pro hosty na Vánoce, na Silvestra, na návštěvy a večírky v závěru roku, ale nic z toho se nemohlo uskutečnit, restaurace jsou kvůli bezpečnostním opatřením zavřené. Povolený prodej jen z výdejního okénka odbyt piva v zimě moc nezvýšil,“ vysvětlil ředitel Chrámu chmele a piva Žatec Karel Havelka. „Naše uvařené pivo má ale omezenou trvanlivost, je nepasterizované a vydrží jen pár týdnů. Nechtěli jsme ho bez užitku vylít, a tak jsme si řekli, že ho nabídneme jako dar za symbolickou jednu korunu profesním skupinám, které pomáhají lidem v boji s pandemií,“ dodal.

V sudech byl světlý i tmavý ležák

Chrám tedy oslovil hasiče, vojáky, záchranáře a další organizace ve městě, jestli nechtějí „pivo v akci“. Většina s nabídkou souhlasila, některé si odvezly i více než jeden sud. „Nabídnutých osmnáct sudů si jejich zástupci postupně rozebrali a odvezli během tohoto týdne,“ upřesnil Tomáš Kassal, informační pracovník žatecké radnice. Mezi sudy byly várky světlého i tmavého ležáku.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com. Snímek dole: čekání na předávku sudů v zahradě restaurace U Orloje, foto Chrám chmele a piva Žatec)

ČTĚTE TAKÉ: Na jedné okružní křižovatce bude pivní sud a na druhé sedm chmelových tyčí

ČTĚTE TAKÉ: Šikovná Pavla založila petici a přispěla ke stavbě kruháku v Žatci. A pak – odstěhovala se do Zlína

ČTĚTE TAKÉ: Student Sebastian z Loun a Přívlak hrál pacienta v seriálu Sestřičky Modrý kód

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: hospodská rvačka v Kozlech přerostla v krvavé šílenství. Jeden z aktérů byl popraven