Na jedné okružní křižovatce bude pivní sud a na druhé sedm chmelových tyčí

Žatec – Tisíce řidičů, kteří denně projíždějí obchvatem Žatce po rušném silničním tahu Plzeň – Most, už brzy při míjení západního okraje města budou hned vědět, v jakém regionu jsou a co je jeho symbolem. Na prvním z velkých kruhových objezdů ve směru od Plzně se totiž objeví sedm chmelových tyčí a na druhém zase velký pivní sud.

Rada města Žatce doporučila upravit a vylepšit obě okružní křižovatky. Kromě dalších úprav má střed okruhu ozdobit nově vysázená zeleň i s kvetoucími rostlinami a do každé z křižovatky bude umístěna nová dominanta. V případě kruhového objezdu u Kauflandu to bude symbol zmenšené chmelnice se sedmi tyčemi a na kruhové křižovatce pod návrším s pivovarem přibude velký pivní sud s nápisem Město Žatec vás vítá.

Za úpravy město zaplatí 1,5 milionu

Na uvedené úpravy obou křižovatek je určena částka přes 1,5 milionu korun. Definitivní schválení nebo naopak odmítnutí záměru učiní členové zastupitelstva města, kteří budou o záležitosti jednat tento čtvrtek 24. září.

Zajímavostí je, že zatímco na objezdu u Kauflandu dosud žádná výzdoba s dominantou nebyla, na křižovatce pod pivovarem už jednou sud byl, a to do roku 2016. Pokud ho zastupitelé schválí, vrátí se na místo téměř po pěti letech znovu. Ještě jeden další velký pivní sud je rovněž na menší okružní křižovatce na Kruhovém náměstí v centru města. Tam se stal už tradiční ozdobou a novodobým symbolem Žatce, mnozí návštěvníci města se u něj občas i fotí na památku.

Dva nové objezdy se začnou stavět v příštích letech

Na „plzeňské“ silnici jsou zatím dva kruhové objezdy, oba jsou v současnosti největší z celkových šesti okružních křižovatek v Žatci. Další dvě okružní křižovatky na stejné silnici se mají v příštích letech postupně ještě postavit, a to u Teska a u Chmelařství. Důvodem je zvýšení bezpečnosti na frekventovaném silničním tahu Plzeň – Most vedoucím přes Žatec.