Lidé v Žiželicích a místních částech vytřídili více než 600 pytlů s odpady

Žiželice, Žatecko – Šest set čtyřicet pytlů s vytříděným odpadem nashromáždili a předali k odvozu obyvatelé Žiželic a spádových obcí během loňského roku. K tomu přidali ještě skoro padesát nádob s použitým tukem či olejem. Podpořili tím záměr obce, která se snaží přispět k lepšímu třídění odpadů a snížit ekologickou zátěž při jeho zpracování.

První odvoz začal až v dubnu, jinak by roční čísla byla ještě vyšší

„Lidé ze Žiželic, Hořetic, Stroupče a Přívlak vytřídili a odevzdali 640 pytlů s domácími plasty, krabicemi od mléka a džusů, kovem, a k tomu ještě 47 nádob s olejem či tukem. S akcí jsme přitom začali na jaře, první odvoz proběhl až ke konci dubna, takže výsledky jsou tím trochu snížené, za celý kalendářní rok by byly určitě ještě o něco vyšší,“ informovala starostka Žiželic Helena Makuková.

Cílem je i snížit množství směsného odpadu

I tak jsou ale v obci s výsledky akce a se zájmem lidí spokojeni. „Moc děkujeme všem lidem, kteří se do výzvy obce a do třídění odpadů do pytlů zapojili. Chceme v tom pokračovat i dál. Jedním z cílů je i snižování objemu odpadů v nádobách na směsný komunální odpad, u nichž je svoz rok od roku dražší,“ doplnila místostarostka obce Lenka Urbánková.

Všichni účastníci dostali jako poděkování tašku a deset vylosovaných i poukázku na nákup

Poděkování lidem, kteří se do třídění odpadů zapojili, přitom nezůstalo v Žiželicích jen ve slovní formě. Každá domácnost, která odevzdala pytel s vytříděným odpadem, dostala tašku s logem obce. Navíc proběhlo i losování a deset šikovných „třídičů“, na které se usmálo štěstí, obdrží od obce kupon na 500 korun, který mohou uplatnit při nákupu v jednom ze supermarketů v Žatci.

ČTĚTE TAKÉ: Za pár měsíců začne stavba obchvatu a mostu přes údolí Žiželic. O zakázku se hlásí sedm firem

ČTĚTE TAKÉ: V neděli mohou zájemci v Žiželicích opět nastoupit do vlaku. Počkali si deset let

ČTĚTE TAKÉ: Student Sebastian z Loun a Přívlak hrál pacienta v seriálu Sestřičky Modrý kód

(na snímcích: pytle s vytříděným odpadem při prvním odvážení loni v dubnu, foto Obecní úřad Žiželice)